224
11677

FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

Záloha mužů sahala po šesti bodech

Nakonec to byly body pouze čtyři. Muži B na turnaji v Ostravě vybojovali vítězství nad Opavou a měli dobře rozehraný i druhý zápas proti ČSKA Ostrava. Bohužel nedotáhli ho do vítězného konce a oba týmy si rozdělily po bodu.

FBC Vikings Kopřivnice B x S.K. P.E.M.A. Opava B 7:6 ( 3:3, 2:0, 2:3 )

Opava dorazila do Ostravy ve velice hojném počtu, Kopřivnice se spoléhala pouze na dvě pětice a zaskakujícího brankáře Čajku, který chytal teprve svůj druhý mistrovský zápas. Zápas nezačal pro Kopřivnici ideálně, první střídání a hned soupeř vedl 1:0. Pak ovšem začala úřadovat posila A týmu Daniel Opatřil. Během 5-ti minut stihl vstřelit dvě branky, jednu připravit pro Radima Vavříka a rázem to bylo 3:1 pro Kopřivnici. Bohužel ještě do přestávky soupeř srovnal a od druhé části se tak opět začínalo odznova.

Ve druhé části sehrála Kopřivnice velice povedenou partii. Trpělivou hrou si připravovala šance a 2x byla úspěšná. Na 4:3 zvyšoval Bolom a po něm i Nehera. Do třetí části si tak kopřivničtí nesli slibný dvoubrankový náskok.

I o ten bohužel kopřivnické družstvo přišlo a v závěru to byla vyrovnaná přetahovaná. Za stavu 5:5 šla Kopřivnice do vedení po střele Jehlára staršího, ale vedení vydrželo jen krátce, prootže soupeř opět srovnal. Vypadalo to na dělbu bodů, ale proti byl Jiří Bolom, který vystihnul rozehrávku soupeře a tváří tvář brankáři Opavy nedal šanci. Minutu a 15 vteřin tak Kopřivnice vedla 7:6. Soupeř v ávěru mocně tlačil, ale Kopřivnice hru proti šesti hráčům v poli ustála a připsala si vítězství za 3 body.

ČSKA Ostrava x FBC Vikings Kopřivnice B 5:5 ( 2:1, 1:4, 2:0 )

Druhý zápas měl být o poznání jednodušší. Proti poslednímu týmu tabulky ČSKA chtěli muži jednoznačně urvat plný počet bodů, nakonec se museli spokojit pouze s bodem.

Úvodní část patřila soupeři, který byl efektivní v koncovce a dvěma trefami v první třetině naproti jediné kopřivnické vedl 2:1. Ve druhé třetině soupeř odskočil na 3:1, pak ovšem přišla drtivá ofenziva Kopřivnice. Nejprve se krásně z úhlu trefil Vavřík a snížil. To Kopřivnici nakoplo a soupeři během minuty a 3 vteřin nasázel další tři branky. Do poslední části tak měla Kopřivnice zápas zcela pod kontrolou a navíc pohodlný dvoubrankový náskok.

V poslední části hrála Kopřivnice na balónku a soupeře držela daleko na dostřel. Všechno vycházelo až do 7. min. Přesně v čase 7:00 nařídil rozhodčí k překvapení téměř všech tretné střílení proti Kopřivnici. To sice soupeř proměnil, ale při jeho průběhu se s míčkem v rozporu z pravidly vrátil a rozhodčí branku neuznali. V následné přesilové hře byl už však soupeř úspěšný. Trefil se Kozel, bývalý extraliový matador a soupeř vycítil šanci. Za další necelé 2 min. bylo srovnáno. Soupeř napálil míček nabranku, kde ho tečoval špatně pokrytý hráč. V závěru měl ještě velkou šanci Bolom, ale jeho střelu pár vteřin před závěrečnou sirénou brankář reflexivně vyrazil. Oba týmy se tak musely spokojit z bodem, který vzhledem k průběhu zápasu a postavení obou družstev v tabulce je pro Kopřivnici rozhodně ztrátou.

Kompletní výsledky MS ligy mužů naleznete zde.