FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

Na domácím turnaji vybojovalo "béčko" pouze bod

Nedělní dopoledne patřilo na hale SOU turnaji 15. kola MS ligy mužů. Záloha mužů nastoupila na tomto turnaji proti favorizovanému Rožnovu, kterému podlehla 1:5 a body darovala i poslednímu MVILu, se kterým remizovala 5:5.

FBC Vikings Kopřivnice B x 1. FBK Rožnov p/R B 1:6 ( 1:1, 2:0, 3:0 )

Z důvodu krytí zápasů se záloha mužů nemohla spolehnout na žádnou oporu z A týmu a na výkonech to bylo hodně znát. Rožnov se netají postupovými ambicemi a tak do Kopřivnice přijela sestava, které kopřivnické béčko jen stěží mohlo konkurovat. V první části se ještě dařilo držet se soupeřem krok a po první části byl stav vyrovnaný 1:1.

Od druhé třetiny se již začala projevovat kvalita soupeře, který začal muže výrazně přehrávat. Výsledkem byly dvě trefy do sítě Kapouna a průběžné vedení soupeře 3:1.

V poslední části Kopřivnice vůbec nemohla pomýšlet na nějaký obrat a navíc po zranění Gajduška, který si poranil kotník, dohrávala pouze v devíti hráčích do pole. Hra kopřivnických se tak téměř rozpadla a Rožnov hladový po gólech třemi dalšími trefami pečetil své zasloužené vítězství na konečných 6:1.

FBC Vikings Kopřivnice B x 2. MVIL Ostrava B 5:5 ( 0:1, 4:2, 1:2 )

Ve druhém zápase čekalo béčko relativně hratelnější soupeř záloha MVILu Ostrava. V prvním vzájemném zápase se oba týmy rozešly smírně 5:5 a stejným výsledkem skončil i dnešní duel. Pro kopřivnické je to ovšem ztráta, protože v poslední části ztratil nadějné dvoubrankové vedení.

Lepší start do zápasu měli ostravští, kteří v první části šli do vedení 1:0, které jim vydrželo až do první přestávky. I ve druhé části byl MVIL aktivnější a se štěstím z úhlu šel do dvoubrankového vedení. Pak se konečně probudili i kopřivničtí střelci. Na 2:1 snížil výstavní trefou Plhal a na 2:2 srovnával Jehlár st. po samostatném sólu přes celé hřiště. Když za další 2 min. potrestal chybnou rozehrávku soupeře Vavřík Kopřivnice otočila vývoj utkání. Soupeři se podařilo srovnat, ale hned z buly se mezi obránci protáhl Jakub Svatoň a zavěsil na 4:3. Tímto výsledkem skončila i druhá třetina.

V té třetí Kopřivnice hrála dobře a podařilo se odskočit na 5:3, když se prosadil Michal Řeha. Bohužel nadějné vedení kopřivničtí neudrželi a to vinou hrubých chyb. Nejprve namazal na střed Ermis a soupeř již neměl problém umístit střelu přesně k tyči. 2 minuty před koncem nepokryli kopřivničtí hráči nabíhajícího útočníka při standardce z rohu a bylo srovnáno. V hektickém závěru, kdy chtěly oba týmy urvat vítězství na svou stranu padly na obou stranách tyčky, ale nakonec se oba týmy o body rozdělili.

"V prvním zápase jsme mohli jenom překvapit, protože Rožnov dovezl za béčko takový výběr, kterému jsme nemohli absolutně konkurovat. Druhý zápas jsme opět nezvládli a to zejména koncovku. Místo abychom v pohodě odehráli zápas ve kterém vedeme o dvě branky, vyrobíme hloupé chyby, z kterých soupeř vyrovná a my se nakonec ještě strachujeme o bod. Je to škoda, že jsme s posledním MVILem 2x nezvládli koncovku a přišli tak o 4 body, které by se do tabulky hodily. Bohužel někteří hráči nemají potřebnou výkonnost ani na 5. ligu a místy to vypadá jako bychom spolu snad ani netrénovali. Od příští sezóny se béčko výrazně posílí některými hráči, kteří přejdou z juniorky a některými hráči, kteří už nebudou nastupovat za A tým. Tím se výrazně zvedne konkurence a pro některé již nebude v týmu místo". Ohlédnul se za turnajem B týmu kapitán Marek Jehlár.

Kompletní výsledky MS ligy mužů naleznete zde.