FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

Záloha mužů na úvodním turnaji v Rožnově poloviční

Ke svému prvnímu turnaji odjížděla záloha mužů do nedalekého Rožnova p. R. Po minulo-ročním pádu z Moravskoslezské ligy do přeboru má B tým rozhodně chuť se o soutěž výš vrátit. Že to nebude jednoduché se hráči přesvědčili hned na prvním turnaji, kdy podlehli Orlové vysoko 10:4. Druhý zápas proti Fermenté Bohumín již zvládli, když zvítězili 6:3

1. FBK Eagles Orlová x FBC Vikings Kopřivnice B 10:4 (4:1, 5:3, 1:0)

Úvodní utkání nové sezóny se záloze moc nepovedlo. V prvním zápase narazilo na tým z Orlové a podlehlo mu vysoko 10:4. Začátek utkání tomu ovšem vůbec nenasvědčoval. Kopřivnice byla na míčku snažila se kombinovat, ale bohužel nestřílela branky. To soupeř byl daleko produktivnější a než se kopřivničtí hráči nadáli v 8 minutě prohrávali o 3 branky. Do přestávky se podařilo sice snížit, ale produktivní soupeř téměř z buly opět navyšuje své vedení. Úvod druhé části byl pro Kopřivnici jako ze zlého snu po dvou šancích, které měla a neproměnila soupeř během 40 vteřin třemi slepenými brankami odskakuje na 7:1. Zápas Kopřivnice rozhodně nezabalila a snaží se rychle dohnat gólové manko a daří se jí to. V 8. minutě během minuty a půl stříli 3 branky a soupeř se začíná trošku strachovat o výsledek. Bohužel po sérii chyb dovolí Kopřivnice soupeři opět v krátkém rozmezí 2x skórovat a zápas je tak vlastně rozhodnut. V poslední třetině Orlová jen brání a Kopřivnice nemá hlavně psychické síly se zápasem něco udělat. Soupeř střílí 10 branku a naděluje kopřivnickým potupnou desítku...

FBC Vikings Kopřivnice B x FBC Fermenté Bohumín 6:3 (2:0, 4:3, 0:0)

Druhé zaváhání si již Kopřivnice nemohla dovolit a podle toho taky vypadal nástup. Soupeř je od úvodu pod neustálým tlakem a hlavně kopřivničtí proměňují šance. Po první části vedou 2:0 a nepolevují ani ve třetině druhé. Hned v jejím úvodu zvyšují na 3:0 a je jenom škoda, že soupeř se dostane do zakončení a střílí svou úvodní branku. Kopřivnice si zápas nekomplikuje a dalšími třemi trefami odskakuje soupeři na 6:1. Škoda, že v úplném závěru po dvou chybách v obraně inkasují dva slepené góly, které soupeři dávájí naději do poslední části. Tu si ovšem už Kopřivnice i přes aktivní hru soupeře pohlídá a připisuje si první 3 body do tabulky MS přeboru.

"Úvodní turnaj jsme zvládli jenom napolovic. První zápas to byla taková malá sportovní tragédie. Naprosto jsme selhali při bránění, vyráběli hrubky a soupeř nás vyškolil. Rozhodně je to pro nás ztráta, kterou musíme dohnat v dalších kolech. Ve druhém zápase už nic jiného než vítězství nepřipadalo v úvahu a tento zápas jsme zvládli s přehledem. Jen škoda, že konečný výsledek není dvouciferný protože šance na to rozhodně byly." doplnil k zápasu kapitán Marek Jehlár.

Kompletní výsledky MS přeboru naleznete zde.