FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

Záloha mužů na domácím turnaji suverénní

clanek domaci vaMuži B pořádali v neděli 13.10. první domácí turnaj a zvládli ho na jedničku. Se dvěmi posilami z A týmu soupeři půjčovali míček jen sporadicky a po dvou vysokých vítězstvích si připsali do tabulky Moravskoslezského přeboru 6 bodů. V prvním zápase porazili zálohu Bohumína 8:2 a stejně dobře se jim vedlo i proti Aliens Havířov, nad kterými zvítězili 9:4.

FBC Vikings Kopřivnice B x 1. SC Bohumín 98 B 8:2 (2:0, 3:2, 2:0)

Muži B měli na domácí půdě co napravovat. Přece jen vysoká prohra na prvním turnaji v Rožnově nebyla příjemným startem do nové sezóny a tak muži chtěli potvrdit své kvality na domácí palubovce. Soupeřem byl v prvním zápase záložní tým Bohumína. Od úvodu byla převaha jasně na hokejkách kopřivnických a na úvodní trefu Sládkovského ještě do třetiny navázal Koliba. Ve druhé části se podařilo soupeři snížit, ale na jeho branku 29 vteřin po začátku druhé části navázal opět Koliba, který za 20 vteřin opět zajistil dvoubrankové vedení kopřivnických. Ten samý hráč završil za 6 minut později dokonce čistý hattrick, když zvyšoval na 4:1. Soupeři se podařilo sice snížit, nicméně poslední část byla v jasné režii Kopřivnice. Ta přidala další 3 branky a utkání jasně opanovala. Kromě hattricku Jana Koliby, hattrick v tomto zápase završil i Tomáš Sládkovský.

Florbal Aliens Havířov C x FBC Vikings Kopřivnice B 4:9 ( 1:3, 1:4, 2:2 )
Ve druhém zápase chtěli kopřivničtí navázat na dobrý výkon z prvního zápasu a ve finále se to podařilo. Zápas ale nezačal pro Kopřivnici moc dobře hned po 14-ti vteřinách obránce Plhal tečoval střelu soupeře tak nešťastně, že změnila směr a ještě dala housličky brankáři Čajkovi. Kopřivnice ale ještě do první minuty srovnala Sládkovským, který v tomto zápase začal řádit jako černá ruka. K své úvodní trefě přidal další dvě a v 5. min. měl další hattrick. Soupeř byl v podstatě pod neustálým tlakem kopřivnických hráčů a byla jen škoda, že jak Kopřivnice navyšovala skóre, tak tím více dělala ze zápasu exhibici. Místo střelby hráči vymýšleli další a další možné i nemožné nahrávky. Soupeř zejména v poslední části využil laxnější přístup v obraně a podařilo se mu dokonce vstřelit dvě další branky. Samozřejmě nic na tom nezměnilo to, že kopřivničtí si připsali další výhru a mohou se těšit na další ligový turnaj. Nakonec se áčková posila mužů Sládkovský mohl radovat z celkem pěti branek a jedné asistence.

Kompletní výsledky MS přeboru mužů divize B naleznete zde.