Warning: file_get_contents(/www/doc/www.vikings.cz/www/web/cache/_system/07257e747deeb9fba6bdc64d9daaf2df-cache-_system-929adb9b368342c818ec393fb978a452.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /www/doc/www.vikings.cz/www/web/libraries/joomla/cache/storage/file.php on line 65
V Kopřivnici na "Emilovi" béčko tříbodové

FBC Vikings Kopřivnice - Muži B

clanek muzi B zatopek

Na kopřivnické hale při ZŠ Emila Zátopka pořádal tým Kozlovic turnaj Moravskoslezského přeboru mužů. Záloha kopřivnických Vikingů na tomto turnaji získala 3 body. V prvním zápase podlehla těsně týmu Čeladné 6:5, v tom druhém v závěrečné třetině odvracela blamáž v podobě druhé prohry nad "staršími pány" hrající za Třinec. Nakonec se jim podařilo porazit třinecké 7:4.

FBC Vikings Kopřivnice B x FBC Čeladná 5:6 ( 1:1, 0:0, 4:5)

Zápas proti Čeladné byl od úvodu poměrně opatrný. Čeladná se snažila napadat kopřivnickou rozehrávku a měla v úvodu několik šancí. Vyrovnaný stav však vydržel až do 7. min., kdy se poprvé prosadil soupeř. Odpověď Kopřivnice netrvala dlouho, v 11. min. srovnal Koliba a vyrovnaný stav vydržel až do první přestávky.

Ve druhé části branka nepadla. Kopřivnice měla sice optickou převahu v držení balónku, ale svůj tlak nepřetavila v branky. To se zřejmě ukázalo jako rozhodující.

Pokud v první dvou částech padlo pouze po jedné brance na každé straně ve třetí třetině se rozjel brankostroj. A začal ho soupeř, který do 4. min. zvýšil své vedení již na 4:1. Kopřivnice samozřejmě nic nezabalila a podařilo se bleskově srovnat. v 6. min se během 28 vteřin prosadil nejprve ostrostřelec Sládkovský, po něm Bolom a kopřivničtí se dostali na dostřel. Za další minutu a 20 vteřin bylo srovnáno, kdy se podruhé v zápase prosadil Koliba. Soupeř se ovšem v 9. min. opět dostal do vedení. Kapitán Čeladné utekl po mantinelu a nachytal z úhlu brankáře Kapouna na první tyči. V závěru se dostal k zakončení další střelec Čeladné Martásek a poslal Čeladnou do dvoubrankového vedení. Kopřivnice ovšem v power-play snížila Jehlárem na 6:5 a měla drtivý tlak. Byl to opět Jehlár, který měl na holi vyrovnání, ale nahrávku Boloma do branky soupeře již neumístil. Čeladná tak těsný náskok ubránila a Kopřivnice odešla z tohoto duelu poražena.

SK FBC Třinec x FBC Vikings Kopřivnice 4:7 ( 3:1, 1:1, 0:5 )

Ve druhém zápase na turnaji se Kopřivnice střetla s Třincem. Za ten nastupovali hráči staršího data narození a tak zřejmě kopřivničtí hráči mysleli, že zápas bude jednoznačnou záležitostí. Soupeř dal o sobě vědět hned v první vteřinách, kdy laxní rozehrávku Kopřivnice potrestal první brankou ve 25 vteřině. Kopřivnice srovnala ve 2. min., ale dál se nebyla schopna prosadit. Měl místy drtivý tlak, ale do sítě žádný míček neprošel. Naopak soupeř byl nezvykle produktivní. Do přestávky zvýšil na 3:1 a hned v úvodu druhé části po špatně odbráněné standardní situaci dokonce na 4:1! Kopřivničtí se opět snažili, ostřelovali branku ze všech možných stran, ale do branky soupeře zapadla až nenápadná branka od mantinelu z hole Koliby.

Tato branka jako by prolomila střeleckou smůlu kopřivnických a konečně to začalo padat. V 5. min. už bylo srovnáno na 4:4 a v 8. min. už Kopřivnice vedla 7:4. Zápas po té si již Kopřivnice pouze pohlídala a po drtivé poslední části si připsala do tabulky 3 body.

"Téměř na domácím turnaji se nám podařilo získat 3 body a je to mírní zklamání. Hlavně v zápase s Čeladnou, kdy jsme dotáhli tříbrankové vedení soupeře jsme měli vybojovat alespoň remízu. Bohužel udělali jsme dost individuálních chyb, které soupeř potrestal. Druhý zápas jsme zvládli, ale první dvě třetiny byly z naší strany taková malá tragédie. Zápas jsme sice dotáhli do vítězného konce, ale to jenom díky úzkému kádru soupeře a to že většina hráčů soupeře byla staršího data narození, takže odešli fyzicky" ohlédl se za turnajem kapitán kopřivnického béčka Marek Jehlár.

Kompletní výsledky MS přeboru mužů naleznete zde.