442
27780

FBC Vikings Kopřivnice - Muži C

Muži C doma porazili oba soupeře

muziC domaPosílené družstvo mužů C si připsalo na domácím turnaji dvě cenná vítězství. Podařilo se jim porazit první dva týmy tabulky a sami poskočili na místo třetí. Nejprve v úvodním zápase turnaje těsně porazili tým SKP Nový Jičín - FBK Frenštát 5:4 a po té získali i skalp vedoucího týmu soutěže Petrovic D, který zdolali 5:2.

SKP Nový Jičín - FBK Frenštát x FBC Vikings Kopřivnice C 4:5 (1:3, 1:1, 2:1)

Rozhodující náskok si kopřivničtí vybudovali již v první části, kdy během úvodních tří minut vedli po dvou brankách Milicha 2:0. Soupeři se podařilo sice snížit, ale ještě do přestávky zvyšoval na 3:1 Opatřil.

Ve druhé části se podařilo dostat soupeři na dostřel a nebyl daleko ani od vyrovnání. Kopřivnice držela těsné vedení téměř celou druhou část a těsně před druhou sirénou se po nenápadné akci podařilo zvýšit Baďurovi na 4:2.

Soupeři vyšel nástup do poslední části, hned ve 2. min. v přesilovce snížil na 4:3 a za dalších 25 vteřin bylo srovnáno. Vedení si ovšem Kopřivnice vzala bleskově zpět po třetí brance Opatřila v tomto utkání. Těsný náskok si už Kopřivnice do konce utkání pohlídala a mohla slavit těsnou výhru nad houževnatým soupeřem.

FBC Vikings Kopřivnice C x Z.F.K. Petrovice D 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)

I druhé utkání bylo pro kopřivnické vítězné. Ovšem soupeř, který do té doby v soutěži prohrál pouze jedenkrát po první třetině potvrzoval roli favorita a vedl 2:1.

Vikingům se ovšem povedla prostřední část. Hned v první minutě srovnal Kubátko a za chvíli po něm dokonal obrat Baďura. Možná klíčová trefa padla těsně před druhou přestávkou opět z hole Baďury, který poslal kopřivnické do dvoubrankového vedení.

V poslední části se snažila Kopřivnice hrát na míčku a nutno podotknout, že se jí to dařilo. Zaskočený soupeř se již nedostal do žádného souvislejšího tlaku a pojistku páté branky a vítězství v zápase zařídil Opatřil. Na domácím turnaji si céčko připsalo plný počet bodů a před posledním kolem má stále možnost medailového umístění.

Kompletní výsledky MS soutěže mužů naleznete zde.