Vikings CUP 2019 - den první

Zástupci nejvyšší české a slovenské florbalové soutěže potvrdili roli favoritů. Trenčín v základní skupině A nejprve porazil Slovan Havířov 8:4 a ve druhém utkání i domácí Vikings těsně 6:5 a to mu zaručilo přímý postup do semifinále. Třetí utkání této skupiny mezi Kopřivnicí a Havířovem skončilo nerozhodně 5:5 a to znamená, že vikingové postupují do čtvrtfinále ze 2. místa a Slovan ze 3. místa.

Vítkovice bojovaly ve skupině B a hned od prvních minut předváděly všem zúčastněným pohledný a útočný florbal, hodný mistrů republiky. První utkání s Letkou měli rytíři pevně ve svých rukou a hladce zvítězili 11:0. V zápase s Rožnovem jim houževnatě hrající valaši kladli značný odpor a utkání bylo dlouho otevřené. Zlom nastal až v poslední třetině, kde Vítkovice přidali 5 branek a zvítězili 8:1. O 2. místu ve skupině B se rozhodovalo v zápase mezi Letkou a Rožnovem. Zápas byl dramatický až do samého závěru, kdy Letka pečetila svou výhru 7:5 do prázdné brány.