Vikings CUP 2019 - den druhý

Vyřazovací část turnaje odstartovalo ranní čtvrtfinále mezi domácí Kopřivnicí a Rožnovem, a i když vikingové začali lépe dostali se do dvoubrankového vedení, valaši dokázali utkání otočit a po výhře 4:2 postoupili do semifinále. Ve druhém čtvrtfinále na hřišti dominovala Letka, která přestřílela Slovan 8:4.

V 11 hodin nastoupili k 1. semifinále Vítkovice proti Rožnovu a opět to pro rytíře nebylo lehké utkání. Rožnov se statečně držel až do třetí třetiny, ale i tentokrát se Vítkovice v závěrečné části rozstřílely a nakonec zvítězily vysoko 10:4. Následovalo utkání o 5. místo, ve kterém se opakovala bitva mezi Vikings a Slovanem Havířov. Domácí nezvládli začátek zápasu a hosté si připsali v celku snadnou výhru 7:2. Druhé semifinále mezi Trenčínem a Letkou bylo velmi vyrovnané a dramatické až do samého závěru. Za stavu 8:7 pečetil Trenčín svou výhru gólem do prázdné brány.

Zápas o třetí místo měl být jasnou záležitostí Letky, protože sestava Rožnova z důvodů pohárových povinností značně prořídla. Letka však slibné vedení 3:1 neudržela a stateční valaši předvedli další turnajový obrat a po výhře 4:3 putuje pohár za 3. místo do Rožnova pod Radhoštěm.

Finále nabídlo česko-slovenský souboj Vítkovic a Trenčína. Zápas byl velice pohledný a plný krásných gólů a nutno dodat, že slovenský tým se dvě třetiny opravdu držel a do třetí části se nastupovalo za stavu 5:1 pro úřadujícího mistra ČR. V poslední části rytíři zařadili vyšší rychlost a všem přítomným předvedli svou sílu a krásu florbalu. Nakonec z toho bylo vysoké vítězství 12:4 a první trofej v nové sezóně pro Vítkovice. Trenčín si z Kopřivnice odváží pohár za 2. místo.

Slavnostního předávání cen nejlepším týmům a hráčům se zúčastnil ředitel ZŠ Emila Zátopka a průkopník florbalu v Kopřivnici Jan Mužík a zástupce Českého florbalu Radomír Mrázek.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen mladičký Tomáš Kvasnica z družstva 1. FBC Florbal Trenčín a nejlepším brankářem Petr Gurkovský z týmu 1. SC Tempish Vítkovice.