• banner_vc_01.jpg

Vikings Cup vyhrály Vítkovice

nahled foto vc 2019Superligový tým 1. SC Tempish Vítkovice získal Vikings Cup, když ve finálovém zápase porazil slovenský extraligový tým 1. FBC Florbal Trenčín v poměru 12:4. Domácímu týmu se nepovedl hlavně druhý hrací den, ve kterém prohráli Vikingové oba zápasy a s bilancí jedné remízy a třech proher obsadili konečné šesté místo.

Celý turnajový kolotoč začal již v sobotu v 10:00 zápasem Trenčína a Slovanu Havířov. Následovalo dalších pět utkání v základních skupinách, z čeho vzešli soupeři do čtvrtfinálových bojů. Vikingové po těsné prohře 5:6 s Trenčínem a remíze 5:5 se Slovanem Havířov postupovali do čtvrtfinálového zápasu ze druhého místa. V neděli ráno nastoupili proti Rožnovu o postup do semifinále. V zápase s tímto soupeřem Vikingové ovšem tahali za kratší konec a prohráli 2:4. V boji o 5. příčku se opětovně utkali proti Slovanu Havířov a prohráli 2:7.

Poslední místo na domácím turnaji je pro fanoušky velkým zklamáním. Před začátkem sezóny je potřeba vylepšit celkový herní projev týmu a připravit tým na soutěžní zápasy v Národní lize.

Kompletní výsledky Vikings Cupu najdete na tomto odkazu.