FBC Vikings Kopřivnice - Starší Žáci

Starší žáci na Čeladné s plným bodovým ziskem

Starší žáci cestovali do nedaleké Čeladné, kde porazili oba dnešní soupeře z Opavy a Frýdku-Místku. Nejprve si poradili s týmem S.K. P.E.M.A. OPAVA MODŘÍ 7:3 a ve svém druhém dnešním utkání porazili i domácí tým FbC KOVO KM Frýdek-Místek 7:5.

FBC Vikings Kopřivnice - S.K. P.E.M.A. OPAVA MODŘÍ 7:3 (2:1, 1:2, 4:0)

Starší žáci cestovali na Čeladnou v pozměněné sestavě doplněné o tři mladší žáky, ale i přes tento handicap dokázali vybojovat plný počet bodů. Tým z Opavy v dosavadním ročníku soutěže nezískal ještě ani bod, a i proto se očekávalo vítězství našich barev v tomto utkání. Nutno podotknout, že v posledních třech utkáních vyšli Vikingové bodově zcela naprázdno, což znamenalo posun do nižších pater soutěžní tabulky.

Zápas začal v poklidném až ospalém tempu bez náznaku větších gólových příležitostí. Na první gól se čekalo až do deváté minuty, kdy se prosadili jako první Vikingové. Po dalších 34 vteřinách Vikingové přidali další branku, ale stav 2:0 do konce 1. části nevydržel. Soupeř ještě do konce první třetiny korigoval stav na 2:1. Druhá třetina přinesla podobný obraz hry jen s tím rozdílem, že jí Vikingové prohráli 1:2 a stav po dvou třetinách zůstal nerozhodný 3:3.

Do třetí části nastoupili Vikingové s větším nasazením a lepší kombinační hrou, kdy si vytvořili několik slibných šancí, které korunovali i góly. Již po 33 vteřinách 3. části odskočili soupeři na 4:3 a po necelé minutě přidali další rozdílový gól už na 5:3. Soupeř se snažil dostat opět do zápasu, ale skórovat se mu nepodařilo. Naopak v čase 8:55 Vikingové přidali již svou šestou branku a definitivně rozhodli o osudu utkání. Konečné výsledek 7:3 pečetili Vikingové 51 vteřin před závěrečným hvizdem.

FBC Vikings Kopřivnice - FbC KOVO KM Frýdek-Místek 7:5 (1:3, 5:1, 1:1)

Druhý zápas proti domácímu týmu z Frýdku-Místku Vikingové nezačali zcela podle svých představ. Již ve 2. minutě inkasovali první branku, na kterou Vikingové ještě odpověděli srovnáním skóre. Do konce první třetiny soupeř ale přidal další dvě branky a třetina tak skončila 1:3.

Ve druhé třetině vyslyšeli hráči přání Vikingovských fanoušků o častější střelbu na soupeřovu branku a druhou třetinu opanovali jednoznačně 5:1. Soupeř na začátku třetí třetiny ještě zdramatizoval zápas a snížil skóre na 6:5. Vikingové ale v zápětí po 32 sekundách si vydobytý náskok vzali zpět. V závěrečných minutách po oddechovém času soupeře zdramatizovali zápas ještě samotní rozhodčí. Po našem vyloučení soupeř hrál bez brankáře šesti proti čtyřem, ale branku vstřelit již nedokázal. Cenné tři body tak brali Vikingové.

V obou zápasech jsme naplno bodovali a týmově jsme sehráli dobrá utkání, o čemž svědčí i góly, o které se podělilo celkem 8 hráčů včetně třech mladších žáků. V utkání s Opavou jsme rozhodli 4 góly v závěrečné třetině a proti domácímu týmu jsme položili základ k vítězství hlavně ve druhé třetině. Hráčům děkuji za bojovnost a nasazení, které jsme v minulých zápasech postrádali.

Kompletní výsledky MS ligy starších žáků naleznete zde.