FBC Vikings Kopřivnice - Starší Žáci

Starší žáci přivezli z Ostravy remízu

Starší žáci cestovali do Ostravy pouze k jednomu utkání proti 1. MVIL Ostrava. Vikingové chtěli navázat na poslední dvě vítězné utkání, ale připsali si pouze bod za remízu 3:3. Druhým soupeřem měl být tým 1. SC TEMPISH Vítkovice, který ale z důvodu účasti na mezinárodním turnaji Gothia Cup ve Švédsku odložil svá utkání na 18. února.

1. MVIL Ostrava x FBC Vikings Kopřivnice 3:3 (1:1, 1:1, 1:1)

Vikingové začali v tomto utkání s velkým nasazením a nepouštěli soupeře do větších kombinací. V čase 5:07 Vikingové otevřeli skóre a dál pokračovali v dobývání branky soupeře. Po střele ze střední vzdálenosti soupeř ale ještě do konce první třetiny srovnal stav na 1:1. Ve druhé třetině se obraz i průběh hry nijak zvlášť nezměnil. Vikingové navýšili skóre o jednu branku v čase 6:13, ale 38 sekund před koncem třetiny inkasovali gól na 2:2.

Ve třetí části hry si Vikingové, stejně jako po celou dobu zápasu, vytvořili několik slibných šancí. Ujala se pouze střela se začátku třetiny a Vikingové tak opět v zápase vedli. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Po naší ztrátě míčku v obranném pásmu soupeř srovnal stav zápasu na 3:3. Do konce zápasu se skóre již nezměnilo a Vikingové si odvezli bod za první remízu v soutěži.

Dnes to byl zápas, který se musel líbit. Vikingové sehráli nejlepší utkání v sezóně, i když bez plného bodového zisku. Je škoda, že jsme neproměnili více šancí v tomto zápase. Hráči předvedli zodpovědný výkon, celkově soupeře přestříleli a předčili jej i v herní aktivitě a nasazení. Soupeř vytěžil z minima maximum a uštědřil nám malou lekci z produktivity.