776
41657

FBC Vikings Kopřivnice - Starší Žáci

Starší žáci v Ostravě poloviční

Se třemi body se vrátilo družstvo starších žáků z turnaje v Ostravě. Na něm se nejprve utkalo s lídrem celé soutěže týmem FBC Ostrava, kterému podlehlo vysoko 10:3. Ve druhém utkání se již dařilo více a podařilo se porazit Krnov 5:2. Kopřivnice si tak mohla připsat 3 body do ligové tabulky.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 3:10 (1:2, 0:4, 2:4)

První zápas proti lídru soutěže nezačali Vikingové vůbec špatně a po chybě soupeře otevřeli skóre zápasu. Do konce první třetiny soupeř ale srovnal stav na 1:1 a přidal navrch ještě jednu branku těsně před konce 1. třetiny. Druhá třetina vyzněla jasně pro Bystroně, kteří čtyřmi brankami navýšili stav na 6:1. Na začátku třetí třetiny se Vikingům podařilo sice vstřelit 2 dvě branky, ale více jim soupeř již nedovolil. Lídr soutěže si s přehledem pohlídal zbytek zápasu a přidal na své konto další 4 branky.

FBC ORCA KRNOV x FBC Vikings Kopřivnice 2:5 (1:3, 0:0, 1:2)

Ve druhém zápase proti Krnovu to byly naopak povinné body, které Vikingové chtěli získat. Krnovu v dosavadním průběhu soutěže patří sice až předposlední desátá příčka, ale na druhé straně má velkou šanci se v soutěži ještě udržet, neboť ztrácí šest bodů na devátou příčku zajišťující záchranu, ale má o 2 zápasy méně. Vikingové nastoupili k tomuto utkání velice zodpovědně a od úvodního hvizdu zatlačili soupeře na jeho půli a postupně dobývali soupeřovu svatyni. Odměnou byly tři vstřelené branky Vikingů v první třetině. Naopak soupeř kontroval jednou brankou a první část hry tak skončila 3:1. Ve druhé půli nepadla ani jedna branka, ačkoliv šancí si Vikingové vytvořili nespočet. Na začátku třetí třetiny Vikingové přidali i čtvrtou branku a dál pokračovali ve hře na půli soupeře. Pátá vstřelená branka definitivně rozhodla o osudu utkání.  Soupeř sice přidal svou druhou branku v zápase, ale na víc než na korekci stavu 5:2 to nestačilo.

Cílem bylo získat 3 body proti Krnovu a to se podařilo. FBC Ostrava dokázal proč okupuje první místo v soutěži. Stále je tady šance se porvat o celkovou třetí příčku. Teď nás čekají důležité zápasy proti soupeřům, kteří také pomýšlí na medailovou příčku v soutěži. Vše je ještě otevřené.

Kompletní výsledky MS ligy starších žáků naleznete zde.