447
11677

FBC Vikings Kopřivnice - Starší Žáci

Starší žáci na domácím turnaji tříbodoví

Družstvo starších žáků odehrálo domácí turnaj na kterém získalo 3 body. V prvním utkání se postavili týmu Paskova. Ten si rychle vybudoval pětibrankový náskok, který sice mladí Vikingové mocně dotahovali, ale nakonec nedotáhli a prohráli 6:5. Ve druhém utkání proti týmu Třince to již bylo mnohem lepší a Vikingové zvítězili přesvědčivě 8:1.

FBC Vikings Kopřivnice – PASKOV SAURIAS 5:6 (0:4, 2:1, 3:1)

Soupeři z Paskova jsme měli co vracet. Byl to náš první soupeř v soutěži tohoto ročníku a utkání jsme si prohráli vlastními hrubkami ve třetí třetině. Paskov je také naším hlavním soupeřem o třetí příčku v soutěži. Vstup do utkání Vikingům nevyšel vůbec podle představ. Časomíra ukazovala čas 5:16 a stav utkání byl 0:3. Nepomohl ani timeout trenéra a první třetina tak skončila 0:4 ve prospěch Paskova. Ve druhé třetině se obraz hry Vikingů celkově zlepšil, ale stačilo to pouze na korekci stavu 2:5 po dvou třetinách. Ve třetí třetině nebylo na co čekat. Vikingové stáhli hru na dvě pětky a soupeře začali přehrávat. Nestačilo to však na bodový zisk a prohra 5:6 nás opět vzdálila od třetí příčky v soutěži.

FBC Vikings Kopřivnice – FBC Ossiko Třinec 8:1 (2:0, 4:0, 2:1)

Třinec byl naším druhým dnešním soupeřem. Vikingové chtěli napravit své selhání proti Paskovu a nechtěli ztratit další body. První třetina přinesla dva gólové zápisy Vikingu a zklidnila nervozitu z prvního zápasu proti Paskovu. Ve druhé třetině přidali Vikingové další 4 branky a nebylo pochyb o získání 3 bodů z tohoto utkání. Soupeř v posledním třetině zkoušel ještě zvrátit stav v tomto utkání, ale na více než vstřelení jedné branky to nestačilo.

Cílem bylo získat 6 bodů, což se nám nepodařilo. Utkání s Paskovem jsem si prohráli na rozdíl od prvního zápasu s tímto soupeřem v první třetině. Body s Třincem byly povinností, ikdyž po zápase s Paskovem to nebylo jednoduché. 2-3 týdenní tréninkový výpadek některých hráčů se podepsal hlavně na začátku utkání s Paskovem. Teoretická šance na třetí příčku ještě existuje, avšak záleží na výsledcích utkání našich největších soupeřů Paskova a Havířova.

Kompletní výsledky MS ligy starších žáků naleznete zde.