495
9542

FBC Vikings Kopřivnice - Starší Žáci

Starší žáci si v Krnově zastříleli

Družstvu starších žáků se dnes v Krnově dařilo. Oběma soupeřům nastříleli dvouciferný počet branek a dohromady inkasovali pouhé tři branky. V prvním utkání rozstříleli tým Havířova 11:1 a podobně si vedli i v utkání s MVIL Ostrava. Nad ostravským týmem to bylo vítězství ještě výraznější, Kopřivnice zvítězila 15:2.

FBC Vikings Kopřivnice – Florbal Exelsior Havířov 11:1 (4:1, 4:0, 3:0)

Starší žáci se představili v prvním utkání proti dosavadnímu čtvrtému týmu MS ligy Florbal Exelsior Havířov, tedy přímému soupeři o celkové třetí místo v soutěži. V prvním zápase sezóny proti Havířovu dokázali Vikingové zvítězit 8:6. Dalo se tedy očekávat, že Havířov nám bude chtít oplatit prohru z prvního měření sil, ale Vikingové s vidinou získání důležitých bodů nastoupili k utkání od počátku s velkým nasazením. Důkazem budiž první vstřelená branka po 28 vteřinách zápasu. Druhou branku přidali Vikingové v 6. minutě, ale za necelou minutu a půl soupeř snížil stav na 2:1. Do konce první třetiny se Vikingům podařilo vsítit další dvě branky a první třetina tak skončila 4:1. Ve druhé třetině soupeř nepřidal na své konto žádnou branku, naopak Vikingové se ve druhé třetině trefili celkem čtyřikrát. Třetí třetina se nesla ve znamení ostřelování branky soupeře, z čehož Vikingové vytěžili další 3 branky. Konečný výsledek 11:1 posunul Vikingy o krůček opět k vysněné třetí příčce MS ligy.

FBC Vikings Kopřivnice – 1. MVIL Ostrava 15:2 (4:1, 7:0, 5:1)

Druhým dnešním soupeřem byl ostravský tým 1. MVIL Ostrava, se kterým Vikingové v prvním měření sil uhráli remízu 3:3. Navíc v předchozím hraném utkání Havířov nebodoval ani ve svém druhém dnešním zápase, což Vikingům v případě vítězství proti 1. MVIL Ostrava otevírá dveře k posunu do vyšších pater tabulky.

Vikingové vstoupili do utkání s velkou vervou a hned po 23 vteřinách vstřelili první branku. Další branky přišly vzápětí a v čase 4:06 to bylo již 3:0. Soupeř sice snížil v přesilové hře na 3:1, ale ještě do konce třetiny Vikingové přidali i svou čtvrtou branku. Druhá třetina jednoznačně ukázala aktuální formu starších žáků. Čtyři branky vstřelené během 3 minut a 40 sekund druhé třetiny dokazovaly herní pohodu týmu. Nutno poznamenat, že dvě branky vstřelili Vikingové při svém vlastním oslabení, což soupeř nelibě nesl. Ve druhé části se skóre zastavilo na stavu 11:1 a o získání tří bodů pro Vikingy nepochyboval snad ani ten největší optimista z řad soupeřových fanoušků. Třetí třetina přinesla několik vyloučení na straně soupeře. Rozhodčí se nebáli dokonce vytáhnout i červenou kartu za zvlášť hrubý zákrok na pronikajícího hráče. Vikingové ve třetí části přidali pět branek a dvěmi nejvyššími výhrami v dosavadním ročníku soutěže MS ligy si připsali důležitých 6 bodů do tabulky.

Mise Krnov splněna. Na hráčích bylo vidět jak se florbalem baví. Obě utkání měli pod kontrolou a předvedli zodpovědný výkon. Po ztrátě bodů na domácím turnaji s týmem Paskova se nám 3. příčka na hony vzdálila a existovala jen teoretická šance na 3. místo v tabulce. Po dnešním turnaji a přesvědčivých výhrách zůstáváme sice na páté pozici, ale vzhledem k tomu, že Havířov si do tabulky již žádné body nepřipíše a Paskov hraje poslední dvě utkání proti Vítkovicím a ČPP Ostrava, tedy týmům, které mají shodný počet bodů a bojují o celkové první místo v soutěži, je šance na třetí příčku stále reálná. Ta vede pouze přes vítězství proti Opavě a námi neoblíbenému soupeři Českému Těšínu, který nás dokázal v tomto ročníku porazit (RS).

Kompletní výsledky MS ligy starších žáků naleznete zde.