285
13280

FBC Vikings Kopřivnice - Starší Žáci

Starší žáci získali celkově třetí místo v MS lize po zisku 6 bodů v Opavě

Družstvo starších žáků cestovalo do Opavy, kde se postupně utkalo s týmy S.K. P.E.M.A. OPAVA MODŘÍ a FBC DDM Autel Český Těšín. Oba zápasy vyhráli a zajistili si celkové 3. místo v Moravskoslezské lize.

FBC Vikings Kopřivnice – S.K. P.E.M.A. OPAVA MODŘÍ 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

Vikingové cestovali do Opavy v brzkých ranních hodinách k posledním dvěma utkáním MS ligy starších žáků. Pokud chtěli pomýšlet na lepší než dosavadní pátou příčku, museli obě svá utkání vyhrát a čekat na klopýtnutí svého hlavního rivala z Paskova. Prvním soupeřem byl, jak jinak, domácí tým S.K. P.E.M.A. OPAVA MODŘÍ, který sice okupuje poslední místo v tabulce, ale na domácí palubovce se chtěl rozloučit se soutěží důstojně a se vztyčenou hlavou a pokud možno získat skalp některého z dnešních svých soupeřů.
Opava to předvedla hned v úvodu utkání, kdy v čase 5:50 otevřela skóre zápasu. To Vikingové se pomaloučku a polehoučku začali rozkoukávat a probouzet k lepším výkonům. Nastřelené dvě tyčky v úvodu zápasu začaly leccos naznačovat a pak to přišlo. V čase 10:20 Vikingové srovnali stav na 1:1 a za dalších 18 sekund přidali i svou druhou branku. Úvodní třetina tak skončila 2:1 pro Vikingy. Hned v úvodu druhé třetiny dostali Vikingové další šanci na změnu skóre v podobě trestného střílení. Z této možnosti se však vyklubala pouze nastřelená branková konstrukce a Vikingové tak dostali šanci hned v následující přesilovce. Tu po krásné kombinaci využili a dostali se do dvou brankového vedení. Do konce 2. třetiny přidali další branku a navýšili skóre na 4:1. Ve třetí části Vikingové přidali další tři branky a zajistili si vítězství nad Opavou 7:1.

FBC Vikings Kopřivnice – FBC DDM Autel Český Těšín 8:3 (0:3, 5:0, 3:0)

Dnešní druhý zápas se sousedním týmem z tabulky FBC DDM Autel Český Těšín měl rozhodnout o úspěchu či neúspěchu v celé soutěži. V prvním měření sil Vikingové utrpěli porážku 3:6 a měli soupeři co vracet.
Vikingové vstoupili do utkání aktivně a od začátku zápasu chtěli strhnout vítězství na svou stranu. Byl to ale soupeř, který šťastnou brankou otevřel účet zápasu. Obdržená branka Vikingy trochu vyvedla z míry, ale snažili se dál ostřelovat branku Českého Těšína. Bohužel po chybě ve středu hřiště soupeř opět trestal a vedl již 0:2. Do konce první části navýšil Český Těšín svůj náskok už o tři branky. Tak skončila i první třetina. Vikingové si v pravý čas uvědomili, co by znamenala prohra v tomto utkání a boj s neoblíbeným a houževnatým soupeřem nevzdali. Hned od začátku druhé třetiny na soupeře doslova vlítli a již po 56 vteřinách krásnou brankou snížili stav na 1:3. U tohoto gólu se na chvíli zastavím. Dle mého názoru patřil k nejkrásnějším nejen pro Vikingy, ale troufám si říct, celého ročníku MS ligy starších žáků. Po vzdušné přihrávce z rohu útočného pásma nad hlavami všech hráčů na hřišti se Ondřej Holaň trefil z voleje do horního rohu soupeřovy branky. Od této chvíle byl na hřišti pouze jeden tým. Vikingové do poloviny druhé třetiny srovnali stav na 3:3 a začalo se opět od nuly. Za dalších 67 vteřin se dostali Vikingové do vedení 4:3 a svůj účet zápasu do konce druhé části ještě navýšili o dvou brankový rozdíl. Ve třetí třetině Vikingové zvolili strategii co nejvíce držet míč na svých florbalkách a donutit soupeře k dalším chybám. Výsledkem byly tři vstřelené branky a celkový výsledek 8:3.

Podařilo se nám vyhrát obě utkání a skončit na celkovém třetím místě v Moravskoslezské lize starších žáků za duem 1. SC TEMPISH Vítkovice a FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Po druhém místě v minulém ročníku MS ligy a odchodu většiny týmu do dorostenecké kategorie, snad kromě dvou hráčů, to považuji za velký úspěch. Někteří hráči udělali velký výkonnostní skok. Nemohu opomenout ani nové hráče, kteří se k nám přidali v průběhu sezóny. Děkuji všem hráčům, kteří se podíleli na tomto úspěchu.