708
9542

FBC Vikings Kopřivnice - Starší Žáci

Starší žáci na domácím turnaji s plným počtem bodů

V sobotu 22. září nastoupili starší žáci k prvním dvěma zápasům v Moravskoslezké lize straších žáků. Výhodu domácího prostředí využili dvěma výhrami nad 1. MVIL Ostrava a FBC Ossiko Třinec.

FBC Vikings Kopřivnice - FBC Ossiko Třinec 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

První zápas sezóny začali Vikingové velmi pozvolna a první branka přišla až na konci první třetiny. Ve druhé třetině Vikingové navýšili svůj náskok o další dvě vstřelené branky a vedli již 3:0. Tento výsledek zůstal i po skončení třetí třetiny a Vikingové si tak připsali ve svém prvním zápase tři body.

FBC Vikings Kopřivnice - 1. MVIL Ostrava 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

Ve svém druhém utkání, které sehráli starší žáci hned po dokončení prvního zápasu, nastoupili proti 1. MVIL Ostrava. Vikingové v páté minutě otevřeli skóre, ale v načínající osmé minutě soupeř srovnal na 1:1. Jedenáct sekund před koncem první třetiny se Vikingové opět prosadili a první třetina tak skončila 2:1. Na začátku druhé třetiny Vikingové navýšili vedení na 3:1, ale soupeř za další tři minuty snížil stav na 3:2. Do konce druhé třetiny si Vikingové dvou brankové vedení vzali zpět a stav po dvou třetinách tak byl 4:2. Ve třetí třetině již žádná branka nepadla a Vikingové si připsali další tři body do tabulky.

Komentář trenéra Davida Kovače: Hráči dokonale využili domácího prostředí a v obou utkáních si výhru zasloužili. Děkuji také rodičům za podporu z hlediště. Důležité zápasy nás ještě čekají a to hned v následujícím turnaji. V něm se utkáme s šesti bodovým Havířovem a Paskovem, který v prvním kolem měl volno. Právě s Paskovem jsme v minulé sezóně bojovali o celkové třetí místo v soutěži. V obou zápasech proti tomuto soupeři se nám nepodařilo bodovat.