447
11677

FBC Vikings Kopřivnice - Starší Žáci

Starší žáci získali v Ostravě 4 body

Starší žáci cestovali o víkendu do ČPP arény, kde se utkali s Havířovem a Paskovem. V prvním zápase proti Havířovu si dokráčeli pro vítězství 5:1, ale proti Paskovu mohutně dotahovali dvoubrankovou ztrátu a nakonec získali bod za remízu 2:2.

Vikings Kopřivnice – Excelsior Havířov 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

V zápase proti Havířovu začali Vikingové s respektem, ale hned na začátku 3. minuty otevřeli účet zápasu. Soupeř z Havířova se ale nenechal zahanbit a na konci probíhající páté minuty srovnal stav na 1:1. Za dalších 65 sekund si Vikingové jednobrankový náskok opět přivlastnili a první třetina tak skončila 2:1. V té druhé Vikingové pokračovali ve strojovém tempu a hlavně svou aktivitou nutili soupeře k chybám a následným vyloučením. Ještě před sérií čtyř vyloučení soupeře navýšili Vikingové svůj náskok již na 3:1. Změna stavu se očekávala i v následujících přesilovkách, ale Vikingové využili až tu poslední v čase 23:59, tedy vteřinu před koncem druhé třetiny. V poslední třetině Vikingové přidali i pátou branku a výsledek 5:1 byl konečným v tomto zápase.

Vikings Kopřivnice – Paskov Saurians 2:2 (0:1, 1:1, 1:0)

Paskov, neoblíbený to soupeř z minulé sezóny, byl dalším soupeřem Vikingů. Po prohře Paskova s ČPP Ostrava 1:17 málo kdo pochyboval o zisku dalších třech bodů. Opak byl ale pravdou. Paskov otevřel skóre zápasu po obkroužení naší svatyně a dostal se do vedení 0:1. Po zbytek první třetiny se soupeř usadil na své polovině a hrozil jen z brejků. Jeden takový využil hned na začátku čtrnácté minuty. To už běžela druhá třetina. Do konce zápasu zbývalo dostatek času, ale snaha našich hráčů končila buď na brankové konstrukci nebo zblokovanou střelou obětavě hrajícího soupeře. Jiskřičku naděje na zvrat v zápase přinesla až 23. minuta, kdy se Vikingové nejlépe zorientovali před brankou soupeře a prostřelili jinak skvěle chytajícího brankáře Paskova. V poslední třetině Vikingové hýřili aktivitou, ale neproměňování šancí byl hlavní problém v tomto utkání. Až v čase 24:58 se Vikingové prosadili po rychlém protiútoku a srovnali na konečný stav 2:2.

Hodnocení zápasů:  Každý zápas je jiný, což se potvrdilo i v tomto zápase. Zápas s Havířovem jsme zvládli velmi dobře. Paskov, po debaklu s ČPP Ostrava, se zatáhl do obranné ulity a k dobývání branky nám nepomohly ani přesilovky. Hráče chválím za dobře zvládnutý zápas s Havířovem a za to, že nesložili zbraně v utkání proti Paskovu. Velké mezery máme hlavně v přesilových hrách, kde jsme si nevytvořili žádné příležitosti ke skórování a to ani při dvouminutové, dvojnásobné přesilovce 5 na 3. Z naší strany byly přesilovky velké utrpení bez pohybu, nápadu a hlavně střelby. Zápasy, jako byl proti Paskovu, rozhodují hlavně přesilovky a ty jsme nedokázali využít.