224
11677

FBC Vikings Kopřivnice - Starší Žáci

Starší žáci potvrdili svou formu a z Ostravy vezou 6 bodů

Starší žáci v neděli 21. října vyhráli obě svá utkání. Nejprve porazili 1. SFK  Havířov 8:5 a poté i velkého favorita celé soutěže ČPP Ostrava 8:4.

FBC Vikings Kopřivnice – 1. SFK Havířov 8:5 (3:1, 2:2, 3:2)

Soupeř z Havířova nastoupil jako aktuálně čtvrtý tým soutěže, kde většina týmu tvoří mladí a nadějní hráči, kteří věkem ještě nespadají do kategorie starších žáků. Vikingové tedy museli vyhlásit stav vyšší pohotovosti a k utkání nastoupit od samého začátku s odpovídajícím nasazením a bojovnosti. V první třetině se Vikingům podařilo dostat do vedení 3:0, ale do konce první části soupeř snížil na 3:1. Na začátku druhé třetiny soupeř snížil na 3:2, ale Vikingové si dvoubrankový náskok vzali zpět. Tento scénář se opakoval ve druhé třetině ještě jednou a stav po dvou třetinách se zastavil na skóre 5:3. Na začátku třetí třetiny Vikingové přidali další dvě branky a zdálo se být rozhodnuto. Havířovští ale nesložili zbraně a přidali také dvě branky do naší sítě. Poslední slovo nakonec měli Vikingové, kteří šestnáct sekund před koncem utkání přidali i osmou branku v zápase a zvítězili 8:5. Mladý tým z Havířova potvrdil své kvality a nedal svou kůži lacino. Havířov předvedl několik krásných akcí a dokázal, že čtvrtá příčka v soutěži starších žáků není náhodná. Tento tým má velký potenciál a v příštím roce bude určitě atakovat příčky nejvyšší.

FBC Vikings Kopřivnice – FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA 8:4 (3:1, 2:0, 3:3)

Následující utkání s ČPP Ostrava znamenal pro Vikingy boj o aktuální druhou příčku v soutěži. Ostravští se v minulém roce dostali až na celorepublikový finálový turnaj, kde opanovali svou skupinu. Ve čtvrtfinále si poradili s Primátory z Náchoda a podlehli až v semifinále Liberci. V boji o třetí příčku nakonec neuspěli proti Tatranu Střešovice a prohráli 3:4. Tolik na úvod a nyní pojďme na zápas o druhou příčku v soutěži.

Vikingové vstoupili do utkání s velkou chutí a stejně jako s Havířovem vstřelili první branku zápasu. Soupeř při početní výhodě pět na tři sice neskóroval, ale hned po skončení přesilovky srovnal stav na 1:1. V první třetině Vikingové přidali další dvě branky a šli do vedení 3:1. Další regulérní branku vstřelili Vikingové ještě v první třetině a začali se radovat. Rozhodčí ovšem gól neviděli a nechali pokračovat ve hře. Než se Vikingové vzpamatovali, soupeř využil situace a hrozil brejkem do naší odkryté obrany. Nic netušící a radující se hráči Vikingů museli blesku rychle ukončit oslavu gólu a naopak zabránit vstřelení gólu do naší sítě. V naší svatyni ale tuto akci zneškodnil skvěle chytající brankář Lukáš Mikušek a první třetina tak skončila 3:1. Zarážející na celé věci je, že všichni a dokonce i ostravští trenéři věděli o vstřeleném gólu, ale rozhodčího na to neupozornili a vše přiznali až po skončení zápasu. No comment… Ve druhé třetině se s postupem času začalo na hřišti jiskřit. Soupeř přidal na agresivitě a několika nevybíranými zákroky na naše hráče postupně zvyšoval napětí v hale. Vikingové ale zachovali chladnou hlavu a přidali na svůj účet další dvě branky, což byla nejlepší odpověď na zákeřnou hru soupeře. Ve třetí části si Vikingové podrželi čtyřbrankový náskok a po konečném výsledku 8:4 získali cenný skalp ostravského soupeře.

Komentář trenéra: Čekala nás dnes dvě těžká utkání. V utkání s Havířovem jsme se mohli porazit jen sami, ale hráči vše dobře zvládli a zápas dotáhli do vítězného konce. Ve druhém zápase hráči dodrželi taktické pokyny a nerozhodila je ani zákeřná hra soupeře ani neuznání regulérního gólu. Všichni hráli srdcem, s nasazením a bojovností sobě vlastní, což byl nejlepší recept, jak uspět v tomto utkání. Všichni hráči zaslouží velkou pochvalu a uznání.