FBC Vikings Kopřivnice - Starší Žáci

Starší žáci v Českém Těšíně: jasná výhra a těsná prohra po dramatu

Starší žáci v Českém Těšíně jasně porazili Opavu a těsně prohráli s MVILem.

FBC Vikings Kopřivnice - S.K. P.E.M.A. OPAVA ČERVENÍ 8:2 (2:0, 4:1, 2:1)

V prvním utkání se Vikingové utkali s Opavou. Od úvodního hvizdu kombinační hrou soupeře přehrávali a šli po individuálních akcích do dvougólového vedení. Ve druhé třetině si Vikingové zápas sami zkomplikovali : námaz před branku umožnil Opavě snížit na rozdíl jednoho gólu. Vikingové se nesesypali, pokračovali v soustředěném výkonu a přidali do konce třetiny 4 góly.
Ve třetí třetině Vikingové hráli stále svou hru a nepustili soupeře zpět do zápasu. Po závěrečném hvizdu slavili zasloužené vítězství.

1.MVIL Ostrava - FBC Vikings Kopřivnice 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Do druhého utkání Vikingové nastoupili proti na MVILu. A začali pěkně od podlahy. Již v první minutě šli do vedení po pěkné kombinační akci na jeden dotek. V následují přesilové hře mohli vedení navýšit, ale gólman soupeře byl proti. Poté Vikingové nabídly soupeři 2 přesilové hry. Soupeř v druhé přesilovce hře srovnal. Necelé dvě minuty před koncem první třetiny šel soupeř, po nahození z poloviny hřiště, do vedení.

Na začátku druhé třetiny šli Vikingové opět do oslabení. Soupeř přesilovku využil těsně před jejím koncem. Vikingové se nesložili a snažili se o korekci skóre. Jejich snaha končila na zhuštěné obraně soupeře. Na druhé straně i obrana Vikingů v čele s gólmanem byla již pozorná a nedovolila soupeři náskok navýšit.

Ve třetí třetina měli oba týmy šance ke skórování. Byli to Vikingové, kteří svou šanci využili a zkorigovali skóre na 2:3. Vikingové se hnali za vyrovnáním, pozorná obrana MVILu odolávala. V posledním minutě hráli Vikingové přesilovku a poslední šanci těsně před závěrečným klaksonem chytil ostravský brankář. :( Škoda.