471
13280

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženy před domácím publikem vybojovaly 3 body

Kopřivnické ženy sehrály v neděli 28. ledna svůj poslední turnaj před domácím publikem a bylo to vystoupení s částečně dobrým koncem. V prvním zápase se kopřivnické ženy utkaly s děvčaty z Paskova, se kterými ve všech měření sil vyhrály. Po nečekaně dramatickém konci uhájily kopřivnické děvčata 3 body, kdy porazily Paskov 5:4. Druhý zápas sehrály ženy s ženami z Olomouce. V tomto zápase nestačili na vynikající družstvo, které v tabulce okupuje přední příčky a prohrály 10:0.

FBC Vikings Kopřivnice x Paskov Saurians 5:4 (1:1, 0:2, 4:1)

Zápas s Paskovem rozehrály ženy v 1. třetině dobře, když se dostaly v 6. minutě zásluhou Kateřiny Bunčkové do vedení 1:0. Toto vedení ale trvalo jen 2 minuty, protože se prosadila neužitečnější hráčka Paskova a srovnala stav na 1:1. V první třetině si obě družstva dále tvořila další šance, ale zásluhou obou gólmanek se stav nezměnil.

V druhé třetině chtěly kopřivnické ženy trošku zvýšit tempo a hlavně proměňovat střely v góly. Toto předsevzetí ale vůbec nesplnily. Ba naopak. Paskov se hned v 1. minutě prosadil a šel do vedení 2:1. Kopřivnice jako by přestala hrát a nechávala Paskovu až moc prostoru pro tvoření šancí. Tyto šance naštěstí Paskov neproměňoval. Až v 9. minutě se dočkal, když se prosadila kapitánka Paskova a zvýšila tak vedení Paskova už na 3:1. Po zbytek třetiny se již žádné změny ve výsledku neudály.

Do třetí třetiny šly naše ženy s jasným cílem a to otočit celý zápas na svou stranu a ponechat si tak 3 body doma. Základní kámen na otočení celého vývoje zápase položila Tereza Holubová, která se prosadila po nahrávce Staškovanové a snížila tak na 2:3. Hned o půl minuty později ji následovala Adéla Novotná, která tak hned ve svém prvním utkání vstřelila potřebnou branku po asistenci Bunčkové a tímto gólem srovnala stav na 3:3. Ženy ale nechtěly zápas jen srovnat, ale dostat se do vedení. To se podařilo o další minutu později, kdy se z breaku trefila Petra Svobodová opět po nahrávce Staškovanové. Naděje na výhru ale zhasly v 11. minutě, kdy se prosadila kapitánka Paskova a srovnala tak stav na 4:4. Kopřivnické ženy měly asi 3 minuty na to, aby se opět dostaly do vedení. Zní to až neskutečně, ale tento zázrak se jim podařil v čas 14:38 kdy se prosadila Martina Bittnerová po nahrávce Adély Novotné.

Kopřivnické ženy i přes menší problémy na začátku utkání ubránily 3 body, které si připisují do tabulky.

Sestava: Zajícová, Novotná, Březinová, Petrášová, Závadová, Uherková, Žáčková, Figarová, Bunčková, Staškovanová, Svobodová, Vorlická, Franková, Herblichová, Bittnerová, Holubová

FBS Olomouc x FBC Vikings Kopřivnice 10:0 (1:0, 3:0, 6:0)

O zápasech s Olomoucí ví kopřivnické ženy, že jsou hodně bolestivé a rychlé. Domácí zápas nebyl žádnou vyjímkou. V první třetině naše děvčata držely krok s hodně rychlými děvčaty z Olomouce. Neměly sice moc příležitostí vstřelit branku, zato ale blokovaly mnoho střel Olomouce a dopustily vedení Olomouce jen 1:0.

Do druhé třetiny šly již trošku unaveny, ale pořád chtěly bojovat zadobrý výsledek. Našim ženám ale postupně odcházely síly a bylo to znát jak na tvářích hráček, tak na výsledku, který byl po druhé třtině již 4:0.

Třetí třetina byla již z kopřivnické strany hodně odevzdaná, a i když se hráčky pořád snažily dostat míček co nejdále od kopřivnické gólmanky Zajícové, bylo to marné. Olomoucké hráčky jsou jednoduše zkušenější a mnohem rychlejší než místní hráčky. Tento rozdíl byl hodně vidět na výsledku. Při závěrečné siréně svítil na tabuli stav 10:0 a na tento zápas budou chtít kopřivničanky hodně rychle zapomenout.

Kompletní výsledky 3. ligy žen naleznete zde.