FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženy dovezly z Čeladné 2 body

V sobotu 10. 2. odehrály kopřivnické ženy další 2 zápasy 3. ligy. V prvním zápase sehrály vyrovnaný duel s děvčaty z Prostějova a podařilo se jim vybojovat 1 bod za remízu 1:1. Druhý zápas odehrály naše děvčata se Šumperkem. Toto utkání bylo ze začátku velmi vyrovnané, Šumperku se ale podařilo odskočit do vedení o 2 góly. Kopřivnici ale v poslední minutě srovnala a vybojovala tak remízu 5:5. Z nedaleké Čeladné tedy děvčata přivezly 2 body, které se jim připíšou do tabulky.

FBC Vikings Kopřivnice x SKK2 Prostějov 1:1 (0:0, 1:1, 0:0)

Zápas s Prostějovem rozehrály ženy dobře. První třetina byla velmi vyrovnaná a oba týmy dokázali ubránit všechny pokusy na vstřelení gólu. Obě družstva si tvořila mnoho šancí, ale ani jeden z týmů je nedokázal proměnit.

Do druhé třetiny nastoupily ženy s jediným cílem, konečně prolomit tu smůlu a trefit bránu, což netrvalo dlouho a Bittnerová se dostala dost blízko k protější bráně na to aby mohla vystřelit, ale brankářka Prostějova Machorková míček vrazila těsně před sebe. Bittnerová nezaváhala a zkusila míček dorazit za brankovou čáru, což se ji povedlo. Rozhodčí gól neuznal a tak ženy museli pokračovat v doléhání na protější bránu.

Nemuselo se dlouho čekat a v čase 0:59 se opět Bittnerová dokázala dostat do střelecké pozice a tentokrát neminula. V čase 3:44 se dokázala prosadit i hráčka Prostějova Strlíková po nepovedeném zákroku Zajícové z toho byl gól. Do konce zápasu se oba týmy snažily skórovat, ale nikomu se to již nepovedlo a tak každý odešel s jedním bodem.

FbC Asper Šumperk x FBC Vikings Kopřivnice 5:5 (0:0, 3:2, 2:3)

Do druhého zápasu ženy vstupovaly s cílem porazit Šumperk, který měl pouze dvě hráčky na střídání.

První třetina se opět táhla v duchu konečně vstřelit gól, což se nikomu nedařilo. Oba týmy měly dost šancí, ale nedokázali je dotáhnout až do konce.

V čase 2:38 se trefila hráčka Šumperku Švarová. Netrvalo dlouho a Šumperk navýšil svůj náskok na 2:0. Kopřivnické hráčky se snažily o to více dostávat do šancí a útočit na bránu, což se jim podařilo po necelých dvaceti sekundách kdy se v čase 4:44 trefila Březinová krásnou střelou do rohu brány. To hráčky nakoplo ještě více a opět se snažily vytvářet co největší tlak před protější bránou. Po čtyřech minutách se Bittnerové opět daří překonat brankářku Davidovou po přihrávce Frankové. Do konce třetiny se podařilo skórovat hráčce z Prostějova a tak třetina končí 3:2.

Ve třetí třetině jde ve hře vidět napětí na obou stranách. Netrvalo dlouho a Kopřivnici se povedlo dorovnat, kdy se trefila Petra Svobodová. Menší fauly se objevují celkem často a nakonec se Kopřivnice dostává do přesilové hry, kdy byla vyloučená hráčka Prostějova za sekání. Bohužel se přesilovka ženám nepovedla a Kopřivnice obdržela gól. Delší dobu se nevedlo ani jedné straně překonat soupeře, ale asi po pěti minutách se opět podařilo skórovat Prostějovu a tím opět nabírá dvougólový náskok.

Kopřivnické ženy se nevzdávají a v posledních dvou minutách se jim daří vyrovnat, kdy se trefují Březinová a Žačková, která tímto vstřelila svůj první gól v sezóně a zajistila tím bod pro svůj tým.

Kompletní výsledky 3. ligy žen naleznete zde.