495
9542

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženám se v Ostravě nedařilo

Bez bodu se vrátilo družstvo kopřivnických žen z turnaje 3. ligy hraného v Ostravě na ČPP Aréně. Kopřivničanky odehrály dvě vyrovnaná utkání, ale v obou se jim brankově příliš nedařilo a svým soupeřkám těsně podlehly. S Paskovem prohrály 3:4 a s týmem Šumperka 1:3.

Paskov Saurians x FBC Vikings Kopřivnice 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)

Do první třetiny kopřivničanky naběhly v plném tempu a překvapily tak Paskov. Hned v čase 0:42 a hned z první šance se trefila Svobodová po přesné přihrávce Novotné. Kopřivnice tak vedla 1:0 a tlačila se dál za gólem. To se povedlo o 14 sekund později, kdy zvýšila kopřivnické vedení Novotná po nahrávce Kubečkové. Celou třetinu se Kopřivnice snažila zvýšit svůj náskok. Děvčata měla hodně šancí, ale žádná z nich neskončila gólem. Naopak Paskovu se se štěstím podařilo snížit na 2:1, když se Bartoňová obtočila kolem kopřivnické branky a sekundu před koncem první třetiny snížila.

Druhá třetina patřila spíše Paskovu, který si tvořil mnoho šancí. Nejprve se Paskovu podařilo srovnat skóre v čase 3:09 a později se dostal do vedení v 7. minutě. Kopřivnice byla zaskočena a najednou nefungovalo nic co v první třetině. Dokonce Kopřivnice nabídla Paskovu šanci na navýšení skóre, když byla v čase 7:24 vyloučena kopřivnická hráčka. Paskov naštěstí nedokázal vsítit branku a stav po druhé třetině byl tedy 3:2.

Třetí třetina byla snad nejhorší. Kopřivnice se potřebovala dostat zpět do sedla a pomoci k tomu mohla být jen vstřelená branka. To se podařilo Žáčkové, která ve 4. minutě srovnala skóre. I tak byla ale Kopřivnice spíše bránicím týmem a neměla moc šancí. 3 body si mohly kopřivnické hráčky zajistit v 7. minutě, když byla vyloučena hráčka Paskova a Kopřivnice tak měla přesilovou hru. Tu ale nedokázala využít což byla velká škoda. Navíc se hned po skončení přesilové hry dostala jedna z hráček Paskova do brejku a dokázala Paskov dostat do vedení. Poslední šanci alespoň na remízu měly naše hráčky v 10. minutě, kdy byla na trestnou lavici poslána další hráčka Paskova. Druhá přesilovka byla ale katastrofa. Kopřivnice se nedokázala dostat k míčku a svůj poslední boj s Paskovem prohrála 4:3.

FBC Vikings Kopřivnice x FbC Asper Šumperk 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

První třetina druhého zápasu byla pro Kopřivnici méně úspěšná než první třetina zápasu s Paskovem. Kopřivnice byla od začátku méně dominantní a spíše bránila, než aby se tlačila do zakončení. Hned v 1. minutě byla Kopřivnice potrestána oslabením, protože hrála v hráčích. Tuto přesilovku Šumperk proměnil po minutě snažení. Celou třetinu tahaly hráčky Kopřivnice za kratší konec a jen se modlily, aby Šumperk nenavýšil své vedení. Tuto možnost dostala hráčka Šumperku v čase 11:25, kdy bylo po faulu Kopřivnické hráčky před brankou nařízeno trestné střílení. To však Šumperk neproměnil a zahrál si tak další přesilovku, kterou ale neproměnil.

Do druhé třetiny šly naše ženy s odhodláním změnit hru a dávat góly. Místo gólu byla ale opět vyloučena kopřivnická hráčka a Šumperku nedělalo žádný problém dát gól a zvýšit tak své vedení na 2:0. Kopřivnice tlačila, jak mohla, ale žádná ze střel se nedostala za záda gólmanky ze Šumperku. Naději vykřesala až v čase 10:23 Novotná, která tak snížila na 1:2.

Ve třetí třetině dominovala spíše Kopřivnice, ale jejich smůla v umisťování míčků trvala dále a Kopřivnice nemohla své střely přetavit v góly. Šanci aspoň na remízu zničila Šumperská hráčka, která se 20 sekund před koncem trefila za záda kopřivnické gólmanky a zvýšila na konečných 3:1.

Sestava: Zajícová, Novotná, Březinová, Petrášová, Závadová, Uherková, Kubečková, Žáčková, Staškovanová, Svobodová, Franková, Herblichová, Bittnerová

Kompletní výsledky 3. ligy žen naleznete zde.