442
27780

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženy si vykoledovaly 4 body

clanek velikonoce nahledV neděli se ženský tým vydal do nedalekého Bílovce, kde se utkal nejprve s týmem SKP Nový Jičín – FBK Frenštát a poté s domácími hráčkami FBC Spartak Bílovec. V prvním zápase se ženám dařilo proměňovat střely na branku v góly a zaslouženě vyhrály 3:1. Druhý zápas se hrál v pozdních večerních hodinách a tak byla znát větší únava. I tak ale kopřivnická děvčata boj nevzdaly a vybojovaly 1 bod za remízu 2:2.

SKP Nový Jičín-FBK Frenštát x FBC Vikings Kopřivnice 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Do prvního zápasu vletěly kopřivnické ženy po hlavě a snažily se co nejdříve strhnout vedení na svou stranu. V 5. minutě jim ale toto snažení ztížilo vyloučení hráčky na 5 minut za sekání. V tomto oslabení ženy nedovolily téměř žádnou střelu Frenštátu a oslabení přežily bez obdržení jediné branky. 10 sekund po vypršení kopřivnického trestu se dostala do úniku Franková a otevřela skóre zápasu. Kopřivnice si dále tvořila šance, ale žádná z nich neskončila gólem. Do druhé třetiny se tedy šlo za stavu 1:0.

Dalo se čekat, že 2. třetina bude ze strany Frenštátu trochu ostřejší a to se potvrdilo. Frenštát se častěji dostával do střeleckých pozic, ze kterých ohrožoval kopřivnickou gólmanku. Hned ve 3. minutě si kopřivnická děvčata vytvořila krásnou šanci, kdy Svobodová nahrávala přesně na nabíhající Petrášovou, která tak zvýšila vedení Kopřivnice na 2:0. V 9. minutě mělo dojít k vyloučení frenštátské hráčky, ale Franková dokázala z nulového úhlu prostřelit gólmanku a zvýšila tak vedení už na 3:0. Frenštát ale ukázal, že taky umí dávat góly, když se v 10. minutě trefila kapitánka a upravila skóre na konečných 3:1.

Třetí třetina byla hodně náročná hlavně psychicky, protože se hráčky Frenštátu snažily doslova přes mrtvoly dojít až k bráně. Všechny jejich střely, ale kopřivnická děvčata nebo gólmanka blokovaly a nedovolily ani obrat, ani srovnání. 2 minuty před koncem zápasu byla ještě vyloučena hráčka Frenštátu a Kopřivnice si tak mohla v přesilové hře pohlídat výhru 3:1.

Sestava: Zajícová, Petrášová, Uherková, Žáčková, Bunčková, Staškovanová, Svobodová, Herblichová, Bittnerová, Franková, Vorlická, Kubečková

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Spartak Bílovec 2:2 (0:0, 0:1, 2:1)

Druhý zápas s domácím Bílovcem byl o dost rychlejší než předchozí zápas s Frenštátem. Téměř po celou dobu se Bílovec tlačil do zakončení, které opět úspěšně likvidovaly buď hráčky, nebo gólmanka Zajícová. Ani v přesilové hře, která byla domácím nabídnuta ve 4. minutě, se Bílovec nedokázal prosadit a do druhé třetiny se vstupovalo za stavu 0:0.

Do druhé třetiny šly kopřivnické ženy s odhodláním hlavně nepolevit a zkusit se z breaku dostat do vedení. Tento plán jim však překazila hráčka Bílovce, která se trefila v 9. minutě a dostala tak Bílovec do vedení. Po zbytek třetiny se již výsledek nezměnil.

Třetí třetina byla zlomová. Bílovec se stále snažil zvýšit své vedení. Kopřivnické hráčky, si ale začaly tvořit mnoho slibných šancí a jednu z nich se jim podařilo proměnit v 6. minutě, kdy zápas zdramatizovala Bunčková. Kopřivnici tento gól nakopl a čím dál víc se tlačily do zakončení. Bod za remízu zajistila pro kopřivnický tým Svobodová, která se trefila 30 sekund před koncem a vyrovnala tak na konečných 2:2.

Kompletní výsledky 3. ligy žen naleznete zde.