197
13522

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Těsné vítězství mládí

nahled stare mlade zenyV sobotu 12. 5. se od 15 hodin na palubovce místní haly pod bazénem odehrálo utkání, které oslavilo 10. výročí od založení ženského florbalu v Kopřivnici. Postavila se proti sobě družstva, jejichž hráčky dělilo i více než 15 let. "Červená" sestava tvořená hráčkami, které pamatují největší úspěchy ženského týmu Vikings pod vedením trenéra Klemense, na druhé straně "černá" sestava složená z aktuálně hrajících florbalistek pod taktovkou trenéra Lichnovského.

Od začátku utkání byla vizuální převaha na straně mladé sestavy, ale to pouze početní (13x9). Od prvních sekund se těm "starším" podařilo hráčky v černém zavřít na jejich obranné polovině a hned v první minutě otevřít skóre z hole Špirkové (Jurková).

I když se hrálo převážně na polovině mladších, nedokázaly ty zkušenější nabízených šancí využít. Když ovšem na polovině hřiště neodhadla míček Milichová, dostala se do šance Svobodová (Franková) a srovnala na 1:1. Tlak červených začal trošku opadat i s ubývajícími silami, ale i tak se podařilo opět Špirkové zvýšit na 2:1. Hra se začala vyrovnávat, na obou stranách několikrát zvonily za brankářkami tyčky. V poslední minutě druhé třetiny jen tak nahodila míček na branku Klečková a doteď záhadným způsobem se míček před brankářkou Štěpánovou nečekaně odrazil a zapadl za její záda. Bylo opět srovnáno.

Hra plynula ve velmi dobrém tempu a už se zdálo, že by mohlo přijít i prodloužení. To ovšem odmítla po dobře rozehrané standardní situaci Svobodová (Franková) a necelou minutu před koncem utkání rozhodla o konečném vítězství mladších 3:2. To ovšem neubralo nic na dobrém pocitu ani poraženým, které si toto výroční utkání velmi užily,
vždyť v podobné sestavě už nehrály i několik let!

U této příležitosti mi dovolte poděkovat všem, kteří se po celou dobu aktivně či pasivně podíleli a podílí na fungování ženského týmu Vikings. Jmenovitě bych ráda poděkovala všem trenérům - Fleischmannové, Plhalovi, Sladkovskému, Klemensovi, či aktuálně úřadujícímu Lichnovskému za jejich pevné nervy a nadšení :-) V neposlední řadě také dosavadnímu předsedovi klubu Jehlárovi.