224
11677

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Kopřivnické ženy si vezou z Rožnova pouze bod

Dalším ligovým turnajem pokračovala 2. liga žen. V sobotu 15. 12. 2012 se na palubovce Rožnova děly věci. V prvním utkání se podařilo sebrat body favorizovanému pořadateli, ve druhém totálně selhalo střelecké štěstí a z vítězství se radovaly soupeřky okupující poslední místo tabulky.

1. FBK Rožnov p. R. x FBC Vikings Kopřivnice  3:3 ( 0:2; 2:1; 1:0 )

V prvním utkání nastoupila kopřivnická děvčata proti momentálně vedoucímu týmu tabulky jednoznačně s odhodláním urvat nějaké ty body, nejlépe všechny tři a pokusit se přiblížit k vedoucímu celku. Prvním krokem k vytouženému cíli byla rychlá branka z hole střelkyně Prašivkové na začátku 2. minuty úvodní třetiny. A hned bylo veseleji. V utkání plném soubojů a šancí na obou stranách byly na konci první třetiny opět veselejší kopřivnické florbalistky - opět se trefila Prašivková a zvýšila vedení na 2:0. Studená sprcha přišla hned v úvodu prostřední třetiny, kdy po 41 vteřinách snížila rožnovská Blažková. Ve 3. minutě už však Kopřivnice vedla opět o dvě branky, kdy po rozehrání standardní situace se potřetí trefila Prašivková. Soupeřky udeřily opět na konci třetiny - na 2:3 snižovala Peřková. V závěrečné třetině se bojovalo o každý kousek hřiště. Štěstí nakonec stálo více při Rožnovu, když při nahazování  míčku před kopřivnickou branku si nešťastně tečovala míček do branky kopřivnická hráčka a bylo srovnáno 3:3. Je třeba říci, že v závěru měla Kopřivnice i štěstí, že se nakonec z vítězství neradovaly rožnovské hráčky, ale body se spravedlivě podělily.

Branky: Prašivková 3 (Večerková, Gilarová, Jurková)

Sestava: Harazimová, Štěpánová - Gilarová, Prokopová, Jurková, Milichová - Prašivková, Hejlová, Večerková, Krbcová, Pernová, Podhráská, Vlčková.

Trenér: René Klemens.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Spartak Lija Bílovec  0:3 ( 0:0; 0:2; 0:1 )

Ke druhému utkání asi jen krátce - zcela selhala střelba a na držení míčku kopřivnické florbalistky sice soupeřky velmi přehrávaly, ale kýženého gólu se bohužel nedočkaly. Již od začátku bylo jasné, že půjde o zcela odlišné utkání, ve kterém by hru měla tvořit zejména Kopřivnice. Hráčky Bílovce zvolily jednoznačně obrannou strategii a zahušťovaly prostor před svou brankou velmi důsledně. Občas chybělo i to potřebné štěstí, když se všechny míčky odrážely spíše na bílovecké hokejky. Utkání zřejmě rozhodly dva rychlé góly Bílovce v závěru prostřední třetiny a kopřivnické hráčky bohužel ani jednou nedokázaly odpovědět, navíc hned v první minutě závěrečné třetiny inkasovaly potřetí. Bohužel i takové zápasy se odehrávají, nyní je třeba zvednou opět hlavy a pokusit se bodovat v dalších zápasech, které nás čekají v nadcházejícím roce.

Sestava: Štěpánová - Prokopová, Gilarová, Vlčková, Milichová - Prašivková, Podhráská, Hejlová, Harazimová, Krbcová, Pernová.

Kompletní výsledky 2. ligy žen naleznete zde.