592
11677

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženy přes dobrý výkon domácího prostředí nevyužily

V neděli 16. 9. 2018 se konalo první kolo 2. ligy žen, které se nyní účastní i ženský tým Kopřivnice. Na úvod letošní sezóny se kopřivnické ženy měly střetnout s florbalistkami z Přerova a Bílovce. Zatímco bílovecké hráčky znají kopřivničanky z loňské sezóny, kdy společně nastupovaly ve třetí lize, tým z Přerova byl pro Kopřivnici neznámou, neboť ten nastupoval o ligu výše. Po spojení obou soutěží však Kopřivnické ženy čeká letos nejeden těžký soupeř, proto panovaly obavy, jak se mladý tým Kopřivnice s touto výzvou vyrovná. Kopřivnice však překvapila a úvodní zápasy zvládla nadočekávání dobře, i když body do tabulky si nepřipsala. Přerovu Kopřivnice podlehla těsně 6:5, kdy nedokázala udržet jednobrankový náskok z druhé třetiny, a Bílovci pak 4:2, když se kopřivničankám nepodařilo zachytit začátek utkání.

FBC Přerov x FBC Vikings Kopřivnice 6:5 (2:2, 1:2, 3:1)

Florbalově vyspělejší Přerov převzal iniciativu hned od začátku zápasu. Po gólech ve 2. a 5. minutě to vypadalo na pořádný příděl v brance Kopřivnice, ta se však naštěstí po nesmělých úvodních minutách brzy zorientovala a jako první v sezóně si body do statistik zapsala navrátilec Sýkorová (dříve Gilarová), a to svou typickou dalekonosnou střelou do horního růžku. Jak rychle Přerov vedl, tak rychle také o vedení přišel, když o minutu a půl později se po úniku trefila tzv. pod víko Novotná. V první třetině již další branky nepadly. Ve druhé se tak začínalo od začátku. Kopřivnici navíc byla hned v 2. minutě nabídnuta výhoda přesilové hry. Bohužel však po zmatcích při rozehrávce se ke kopřivnické bráně dostaly soupeřky a se štěstím se jim podařilo míček doslova procedit za záda jinak výborně chytající Bittnerové, která pro tento den změnila svůj post z útočnice na brankářku. Přestože zbytek přesilové hry nebyl ze strany Kopřivnice zahrán zle, skórovat se v ní nepodařilo. Srovnat se však téměř okamžitě po jejím skončení podařilo z hole Staškovanové, která zužitkovala nahrávku aktivně hrající Černoškové. Následovaly šance na obou stranách a jednu z nich v závěru prostřední třetiny zužitkovala Nikola Jančová, která překvapila brankářku Přerova střelou po zemi a Kopřivnice tak mohla jít do třetí třetiny za příznivého stavu 2:3. Ten se však se začátkem třetí třetiny začal zběsile měnit. Nejprve v rozmezí jedné minuty překlopil skóre na svou stranu Přerov, když se trefil hned dvakrát. Prašivková však v zápětí nastřelila míček na bránu soupeřek, který zde nakonec po teči přerovské hráčky skutečně zapadl. Oba týmy se následně snažily překlopit vítězství na svou stranu. A byl to ve finále Přerov, kterému se to skutečně podařilo, a to minutu a půl před koncem třetiny. Času na vyrovnání již Kopřivnici příliš nezbývalo, ale po oddechovém čase, který si vyžádal nový trenér kopřivnický žen Jakub Zajíc, se pokusily s výsledkem ještě něco udělat. Po několika slibných šancích se však skóre již nezměnilo. Kopřivnice tak z prvního zápasu sezóny odcházela poražena. Nutno však zdůraznit, že po velice sympatickém a obětavém výkonu.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Spartak Bílovec 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)

Druhé utkání odehrála Kopřivnice se stále se zlepšujícím týmem Bílovce. Právě Bílovec byl v průběhu loňské sezóny jediným týmem, který dokázal porazit jinak suverénní tým z Olomouce. A kvality bíloveckých hráček se projevily i v tomto utkání. Bílovec byl od prvních minut velice aktivní, přičemž svou aktivitu dokázal přetavit ve tři branky, které dokázal vsítit v průběhu první třetiny. Kopřivnice však i přes tento nepříznivý průběh nechtěla složit zbraně, proto do druhé třetiny vstoupila s úmyslem vyrovnat se hráčkám Bílovce jak pohybem, tak ve skóre. Snahu Kopřivnice však zbrzdila přesilová hra Bílovce, která mu byla nabídnuta v důsledku zmatků na kopřivnické střídačce. Zatímco zraněná Petrášová odpykávala týmový trest za hru v šesti hráčkách v poli, snažily se její spoluhráčky narušit bíloveckou rozehrávku. To se podařilo neúnavné Černoškové, která skvělým napadáním donutila chybovat soupeřky. Vybojovaný míček pak poslala přesně na Prašivkovou a ta backhandem překvapila bíloveckou gólmanku. Kopřivnice se hnala za vyrovnáním, ale její šance bohužel ztroskotaly nejčastěji na dobře bránících hráčkách Bílovce. Snížit na rozdíl jedné branky se podařilo až Černoškové. Vyrovnání bylo na dosah, ale Bílovec si své vítězství nenechal vzít a pojistil si jej minutu a půl před koncem po chybě Kopřivnice na středu hřiště. Výsledek si pak Bílovec již zkušeně pohlídal a svůj bodový účet si tak za vítězství 4:2 nad Kopřivnicí rozšířil o tři body.

Přestože z nedělních zápasů vyšla Kopřivnice bodově naprázdno, je vidět, že nové složení týmu po návratu některých zkušenějších hráček Kopřivnici prospělo, což se projevilo ve velice slibných výkonech. Doufejme tedy, že tato symbióza bude fungovat i nadále a kopřivnickým hráčkám se bude dařit víc a víc.

Komentář trenéra Zajíce: "V zápase se objevilo hned několik staronových tváří. Taky bych chtěl vyzdvihnout Martinu Bittnerovou, která se nebála a jako hráčka odchytala oba dva zápasy. Bohužel jsme zaspali začátky obou zápasů. Herní projev na první zápasy nebyl vůbec špatný, ale ještě je hodně na čem pracovat."

Sestava: Bittnerová - Staškovanová, Herblichová, Sýkorová, Krestová, Žáčková - Jančová K., Jančová N., Černošková, Svobodová, Franková, Novotná, Petrášová, Prašivková.