592
11677

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

První výjezd, první 3 body

První venkovní zápas čekal kopřivnické ženy v neděli 7. 10. v nedalekém Paskově. Celý den se nesl v duchu velkých překvapení. Hned prvním velkým překvapením byla zbrusu nová hala v Paskově, která je v provozu sotva pár měsíců. V prvním zápase se Kopřivnice utkala s Prostějovem. V tomto zápase se Kopřivnici podařilo vybojovat 3 body za výhru 5:3. Ve druhé zápase se měly naše ženy utkat s ženami s Olomouce. Tento vyrovnaný boj nakonec Kopřivnice prohrála těsně 3:4.

FBC Vikings Kopřivnice x SK K2 Prostějov 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)

V prvním zápase se kopřivničanky utkaly s ženami z Prostějova. V minulé sezóně sehrávaly naše ženy s Prostějovem hodně vyrovnané zápasy, ze kterých ale většinou odcházely poraženy. Tentokrát chtěly ale konečně odejít vítězně. Prostějov přijel do Paskova ve velice střídmé sestavě a navíc s odvážnou útočnicí v brance. Do první třetiny se kopřivnické hráčky pustily s velkou vervou a natěšením. Tento začátek se jim vyplatil hned v 7. sekundě, kdy se ze standartní situace trefila Kateřina Jančová. Kopřivnice dále tlačila Prostějov na jejich polovinu a tvořila si slibné šance. Ve 4. minutě však bylo srovnáno. Nešťastnou tečí se dokázala prosadit prostějovská Kveletová, která doslova propasírovala míček za záda Zajícové. Kopřivnice se opět pustila do dobývání prostějovské svatyně. Toto úsilí se vyplatilo hned v 5. minutě, kdy se krásnou taženou střelou trefila Prašivková (Herblichová) a Kopřivnice vedla 2:1. Kopřivnické vedení trvalo ale jen 25 sekund. V čase 4:30 se trefila prostějovská Bestrová a srovnala krok. Do konce první třetiny se již nikomu nepodařilo skórovat.

Druhá třetina začala pro Kopřivnici hůř, když byla vyloučená kopřivnická hráčka. Oslabení Kopřivnice výborně ubránila a hned po odpykání kopřivnického trestu se znovu trefila Prašivková, která tak zajistila vedení Kopřivnice 3:2. Prostějov se hodně tlačil do zakončení, ale brankářka Zajícová nedala žádnou šanci na změnu skóre. Stalo se tak až v 19. minutě, kdy se trefila prostějovská Pechová a srovnala skóre na 3:3. Kopřivnice ale nechtěla dopustit vyrovnaný stav do konce druhé třetiny a ve 22. minutě šly opět do vedení díky Nikole Jančové.

Od třetí třetiny se dalo čekat hodně velké tempo a taky velká snaha Prostějova srovnat krok s Kopřivnicí a odnést si tak alespoň bod. Tyto předpoklady se vyplnily, ale Prostějovu jejich strategii překazila ve 30. minutě Černošková, která svým tradičním breakem zvýšila na konečných 5:3. Zbytek třetiny si už kopřivničanky pohlídaly a odnáší si tak první 3 body.

SESTAVA: Zajícová, Hromádková, Jančová Kateřina, Březinová, Závadová, Černošková, Uherková, Žáčková, Jančová Nikola, Prašivková, Krestová, Staškovanová, Herblichová, Bittnerová, Novotná.

FBS Olomouc B x FBC Vikings Kopřivnice 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

V druhém zápase čekal Kopřivnici velký úkol. Olomouc B byla v minulých sezónách velkým postrachem kopřivnických žen, a proto byly před zápasem lehce nervózní. Dalším velkým překvapením dne byl styl hry. Kopřivnice se snad poprvé držela zuby nehty nastartované Olomouce a předvedla nakonec výborný výkon, který sice nakonec skončil pro Kopřivnici hůř, ale i tak se nakonec cítily jako vítězové.

Do první třetiny vstupovaly kopřivničanky s cílem pomoci gólmance Hromádkové a blokovat co nejvíce střel. Ve 28. sekundě se poprvé měnilo skóre. Ze standartní situace z poloviny hřiště se nádherně trefila Žáčková (Herblichová). Ženy z Kopřivnice se gólem neuvěřitelně vyhecovaly a blokovaly snad všechny střely. Olomouci trvalo velmi dlouho než našla na kopřivnickou obranu recept a až v 11. minutě srovnala na 1:1 Stecová.

V druhé třetině se dalo čekat vyšší tempo od Olomouce, což se taky vyplnilo. Hned v 15. minutě druhé třetiny se rychlou kombinací trefila Cholková a Olomouc šla do vedení 2:1. Jedno brankové vedení ale Olomouci nestačilo a o 7 sekund později zvýšila Ryšavá už na 3:1. Kopřivnice se ale semkla a začala dále bojovat o dobrý výsledek. Do konce třetiny se již výsledek nezměnil a dotahování dvougólového manka připadlo až na třetí třetinu.

Do třetí třetiny dala Kopřivnice všechno. Hned 35 sekund po zahajovacím hvizdu upravila skóre Černošková, která si z hráček Olomouce udělala živý slalom. Kopřivnice se dále drala do útoku a taky skvěle bránila. Když už propadla obrana, vše v brance kryla brankářka Hromádková. Ve 28. minutě nastal pro Olomouc šokující stav, který jen tak neznají. Žáčková se nádherně trefila z obranné pozice a srovnala na 3:3. Olomouc si vybrala oddechový čas a Kopřivnice chtěla překlopit zápas na svou stranu. Bohužel se ve 32. minutě trefila Stecová a zvýšila olomoucké naděje na vítězství. Kopřivnice chtěla dál bojovat, ale bohužel musela hrát ve 4. Ženy z Kopřivnice bojovaly do posledních sil, ale nakonec odešly poraženy. I když jim bod za remízu pronikl mezi prsty mohou na sebe být velice pyšné, protože to byl nejvyrovnanější souboj proti tomuto silnému soupeři.

SESTAVA: Hromádková, Zajícová, Jančová Kateřina, Březinová, Závadová, Černošková, Uherková, Žáčková, Jančová Nikola, Krestová, Sýkorová, Staškovanová, Herblichová, Bittnerová, Novotná