592
11677

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Kopřivnické ženy z posledních dvou hracích víkendů přivezly 3 body

Poslední říjnovou neděli sehrály kopřivnické ženy své zápasy s týmy z Frenštátu a z Paskova. Bohužel se Kopřivnici v žádném zápase nepodařilo vstřelit více branek než soupeři a z Čeladné si tak Kopřivnice nepřivezla ani bod.
První listopadovou neděli pak zajížděly kopřivnické ženy k dalším zápasům 2. ligy žen až do dalekého Šumperku. Zde nejdříve sehrály krásný zápas s Ostravou, které však nakonec podlehly 5:3, a následně s domácím Šumperkem, který se jim podařilo porazit 5:2.

FBC Vikings Kopřivnice x SKP Nový Jičín - FBK Frenštát 3:5 (2:3, 1:1, 0:1)

S Frenštátem hrávala Kopřivnice v loňské sezóně vyrovnané zápasy, proto se i letos dal očekávat boj o každý kousek palubovky. První výhodu pro vstřelení branky dostal Frenštát, a to v podobě přesilové hry. Paradoxně však této situace využila jako první Kopřivnice, když Černošková zachytila nepřesnou nahrávku Frenštátu, posunula míček na Prašivkovou a ta se nemýlila. Frenštát však vzápětí svou přesilovou hru přeci jen využil a srovnal. Kopřivnici trvalo dostat se do zápasu, a tak Frenštát využil své aktivity a dvěma slepenými brankami odskočil na rozdíl dvou gólů. Do konce první třetiny šla Kopřivnice znovu do oslabení, ale při samostatném úniku byla faulovaná kopřivnická hráčka. Následné trestné střílení proměnila s přehledem Kubečková.
Ve druhé třetině došlo opět na každé straně k vyloučení, ale ani jednomu týmu se nepodařilo početní výhody využít. Až v závěru třetiny se opět měnilo skóre, když nejdříve zvýšil své vedení Frenštát a o necelou minutu později opět snížila Březinová.
Oba týmy sváděly ve třetí třetině urputný boj, ale jistotu v podobě dvoubrankového náskoku zařídila Frenštátu ve 31. minutě Zdarsová. Ač se Kopřivnice snažila, další branku už nepřidala. Frenštát tak z tohoto zápasu odešel vítězně.

PASKOV SAURIANS x FBC Vikings Kopřivnice 6:4 (3:0, 3:1, 0:3)
K druhému zápasu se postavila Kopřivnice hráčkám Paskova, které se v posledním roce hodně zlepšily a zdaleka nejsou lehkým soupeřem, jak tomu kdysi bývalo. Kopřivnice však do zápasu vstoupila velice pasivně a v tomto duchu odehrála bohužel více než polovinu zápasu. V té se paskovským hráčkám podařilo nastřílet šest branek, přičemž Kopřivnice reagovala vstřelením pouze branky jediné, a to v 15. minutě z hole Staškovanové po nahrávce Katky Jančové. Ve třetí třetině Kopřivnice přidala na pohybu a snažila se aspoň korigovat hrozící debakl. Po drobnější rozmíšce před brankou byla vyloučena hráčka z každého družstva, a tak hra pokračovala ve čtyřech hráčkách na obou stranách. Většího prostoru využila brzy Katka Jančová, když si se Staškovanovou vyměnily role střelkyně a nahrávající. Další branku Katka Jančová přidala ve 35. minutě a o pár vteřin později se k ní připojila rovněž Černošková, která zužitkovala svou rychlost a mířila přesně za záda paskovské brankářky. Kopřivnice se ještě hnala za vyrovnáním a v poslední minutě si zahrála ještě přesilovou hru. Gól se však Kopřivnici vstřelit nepodařilo. Kopřivnice tak odcházela ze hřiště poražena, avšak nebýt úvodní pasivity, mohl být výsledek zcela jiný.

Sestava: Hromádková, Zajícová - Staškovanová, Krestová, Sýkorová, Franková, Žáčková - Jančová Kateřina, Březinová, Petrášová, Černošková, Kubečková, Prašivková, Svobodová, Machová, Špirková, Novotná, Jančová Nikola

FBC Vikings Kopřivnice x FBC ČPP Bystroň Group Ostrava B 3:5 (1:3, 2:0, 0:2)
K prvnímu zápasu nastoupila Kopřivnice proti ostravským hráčkám, z nichž mnoho má extraligové zkušenosti a v letošním ročníku se pohybuje v předních příčkách tabulky. Ostrava tedy v úvodu dostála svým kvalitám a vstoupila do zápasu aktivně a ze stého tlaku vytěžila v 5. minutě první branku zápasu. Poté však převzala otěže zápasu překvapivě Kopřivnice. Začala si vytvářet mnoho slibných šancí, přičemž některé byly tzv. "vyložené". Jednu z nich proměnila v 9. minutě Špirková, která zužitkovala křižnou nahrávku Prašivkové. Ostrava však vzápětí odpověděla, a to hned dvěma slepenými brankami. První třetinu tedy vyhrála Ostrava poměrem 3:1.
V druhé třetině pokračovala Kopřivnice v dobré hře. Všechny útočné pokusy se obráncům dařilo likvidovat, nebo zasáhla výborně chytající Hromádková. V útoku pak byla Kopřivnice velmi tvořivá a pasivní obraně Ostravy dokázala pěkně zatápět. Snahu celého týmu zužitkovala ve 12. minutě nejdříve Špirková, kterou do samostatného úniku poslala Machová, a hned nato po střele Žáčkové uklidila míček za záda ostravské gólmanky Svobodová.
Ve třetí třetině bylo znát, že oběma stranám docházejí síly. Oba týmy se však snažily strhnout vedení na svou stranu. To se podařilo ve 32. minutě ostravské hráčce, která od mantinelu vymetla přesně růžek kopřivnické branky. Kopřivnice se nevzdávala a stále bojovala aspoň o remízu. Naděje však v poslední minutě vzala Kopřivnici ostravská Žůrková, která mířila přesně mezi tři tyče po nahrávce své spoluhráčky zpoza brány.
S předvedenou hrou však mohla být Kopřivnice navýsost spokojená. Proměnit aspoň některé ze svých šanci, mohla brát Kopřivnice minimálně bod.

FBC ASPER Šumperk x FBC Vikings Kopřivnice 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
K druhému zápasu se Kopřivnice postavila proti domácím hráčkám Šumperku. Šumperk ve svém prvním zápase toho dne dokázal zaskočit Přerov hrající na předních příčkách tabulky a ze zápasu si tak odnesly svůj první bod v sezóně. Bylo zřejmé, že se hráčky z Šumperku budou chtít v domácím prostředí ukázat a připsat si do tabulky i další body. A tak se i stalo. Šumperk v prvních minutách začal velmi aktivně a zamkl Kopřivnici na své polovině. Kopřivnice se však postupně osmělila a potřebný klid na hole jim zajistila Novotná, která se po přihrávce Nikči Jančové dostala do samostatného úniku, na jehož konci se nemýlila. Šumperk se ale stále snažil hrát aktivně a jeho snaha vedla ke šťastnému srovnání v 9. minutě. Do konce třetiny si však Kopřivnice vzala své vedení zpět, když do úniku tentokrát vyslala Černoškovou Herblichová a první jmenovaná si s nabízenou šancí poradila skvěle, neboť míček umístila nechytatelně ke vzdálenější tyči.
Úvod druhé třetiny se Kopřivnici povedl. Po dvaceti vteřinách se ze středu prosadila Prašivková po nahrávce Machové a Kopřivnice tak odskočila do dvoubrankového vedení. Následně však byla Šumperku nabídnuta přesilová hra, kterou se mu podařilo využít po nedorozumění v kopřivnické obraně čtyři vteřiny před jejím vypršením. Kopřivnice se nenechala zaskočit a v 17. minutě obnovila své vedení o dvě branky. Kopřivnické hráčky s příznivým stavem nabyly sebevědomí a v dalších minutách již tvořily hru právě ony. Vytvořily si mnoho šancí a Šumperku často nepůjčovaly míček. Zdálo se, že přidají ještě nějaké branky a užijí si zbytek zápasu. Šumperk však ve třetí třetině začal aktivněji napadat a přidal na důrazu. Kopřivnice se tak místy dostávala do tlaku a občas nechybělo mnoho a Šumperk mohl snížit. Naštěstí pro Kopřivnici se tak nestalo i díky výborně chytající Zajícové. Naopak pojišťovací branku vstřelila v poslední minutě po nahrávce Bittnerové Katka Jančová. Bylo rozhodnuto a Kopřivnice si tak mohla do tabulky připsat další tři body.

V obou zápasech byla znát chuť Kopřivnice hrát a vyhrát. I silnému soupeři z Ostravy se tak dokázala aktivní hrou minimálně vyrovnat. Tyto zápasy jsou tedy jistě příslibem dobrých výkonů a rozšiřujícího se bodového zisku Kopřivnice i v dalších ligových kolech.

Sestava: Hromádková, Zajícová - Herblichová, Žáčková, Jančová Nikola, Martina Bittnerová - Špirková, Prašivková, Machová, Svobodová, Černošková, Jančová Kateřina, Novotná.