436
26510

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženy si vyšláply na zálohu Vítkovic

V neděli 3. 2. 2019 se kopřivnické ženy vydaly do Čeladné, aby zde sehrály dva náročné zápasy 2. ligy žen, tentokrát s Přerovem a zálohou Vítkovic. Poměrně odevzdaný zápas s Přerovem Kopřivnice prohrála 5:2, ale s nasazením a bojovností odehrané utkání s Vítkovicemi přineslo Kopřivnici 3 body za těsnou výhru 3:2.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Přerov 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)

K prvnímu zápasu nastoupily kopřivnické ženy poměrně vlažně. Přesto se Kopřivnici dařilo držet bezbrankové skóre téměř do konce první třetiny. Bohužel se však 17 vteřin před první sirénou podařilo jít Přerovu do vedení. Ve druhé třetině si Přerov vypracoval rozhodující náskok, když tři branky přidal ve 2., 3. a 6. minutě. Kopřivnice bohužel nedokázala najít recept na dobře kombinující hráčky Přerova. Navíc jakoby Kopřivnici srážel fakt, že se jim v sezóně prozatím moc nedaří. Přerov v 7. minutě třetí třetiny přidal ještě pátý zásah a mohlo se zdát, že zápas už se bude jen dohrávat. Kopřivnici se ale vzápětí podařilo vstřelit první branku, kdy po nahrávce Prašivkové Žáčková sice promáchla, ale za ní stála připravená Svobodová, která zavěsila pod horní tyčku přerovské branky. I když do konce zápasu nezbývalo mnoho času na zvrácení výsledku, kopřivnické hráčky začaly být mnohem aktivnější a také nebezpečnější. Z této situace pak zaslouženě těžila Machová, která i díky své agilní hře zužitkovala nahrávku Černoškové ke vstřelení druhého gólu Kopřivnice a bylo znát, že dnes má svůj den. Více branek se již Kopřivnici vstřelit nepodařilo, ale hráčky si připomněly, že hrát umí.

1. SC TEMPISH Vítkovice B x FBC Vikings Kopřivnice 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Jak Kopřivnice v prvním zápase skončila, tak v zápase proti záloze Vítkovic pokračovala. Vítkovice si do Čeladné přivezly i oporu extraligového áčka, ale trenér Zajíc výrazně zamíchal sestavou, což na kopřivnické hráčky zapůsobilo jako impuls k mnohem lepší hře, než tomu bylo v prvním zápase. Přestože tedy měla být Kopřivnice pro Vítkovické podle dosavadních výsledků tzv. snadnou kořistí, ukázalo se, že pro výhru je důležitější týmový a zodpovědný výkon, než laxní přístup Vítkovických hráček. Přesto první branku v zápase vstřelily ve 4. minutě právě Vítkovice. Tento gól však Kopřivnici nikterak neznervózněl. Naopak. Kopřivnické hráčky si poctivě hlídaly ty Vítkovické a prakticky jim nedovolily ohrozit kopřivnickou branku. Pokud se tak stalo, zasáhla výborně Zajícová. Na konci první třetiny se Kopřivnici podařilo srovnat z hole Svobodové, která se opět trefila nechytatelně pod břevno po pasu Staškovanové. Vítkovice se obvykle prezentují velmi tvrdou hrou a nejinak tomu bylo i tentokrát. Bohužel těchto tvrdých situací umí i dobře využívat ve svůj prospěch, což vedlo k přesilové hře Vítkovic na začátku druhé třetiny. Ačkoliv Vítkovice nasadily to nejlepší, co měly, kopřivničanky doslova padaly do střel, což vedlo sice k mnoha modřinám, ale ne tak ke gólu Vítkovic. Tyto se však bohužel trefily půl minuty po skončení přesilové hry. S tím se však nesmířila velice aktivně hrající Závadová, která po střele Machové skvěle zapracovala před bránou Vítkovic a míček umístila podobně jako Svobodová tzv. "pod víko". S ubíhajícím časem začínaly být vítkovické hráčky čím dál nervóznější a čím dál častěji se uchylovaly k nedovoleným zákrokům. Za jeden z nich byly Vítkovice poslány do oslabení, avšak Kopřivnici se početní výhody využít nepodařilo. Ve třetí třetině již byla znát nevole Vítkovic se stávajícím vývojem zápasu. Pomyslný hřebíček do rakvičky však Vítkovicím zasadila Machová, a to po krásné individuální akci, když se na mantinelu zbavila jedné hráčky, oběhla druhou a z úhlu se trefila přesně nad nohu vítkovické brankářky. Následoval samozřejmě boj o každý kousek palubovky, neboť Vítkovice se nechtěly smířit s tím, že si ze dvou zápasů s potenciálně slabými soupeři odvezou pouze jeden bod po remíze s Frenštátem. Nepravděpodobné se však stalo skutečností. V poslední minutě byla vítkovická střelkyně dvou gólů poslána na trestnou lavici za sekání a i když se Vítkovice snažily prosadit i ve čtyřech hráčkách na hřišti, Kopřivnice jim už takovou šanci nedala. Po bojovném výkonu a s kapkou štěstí si tak Kopřivnice připsala 3 body za cennou výhru proti záloze Vítkovic.

Komentář trenéra Zajíce: "První zápas rozhodně nebyl podle očekávání, zvlášť druhá třetina, která se ukázala být rozhodující. Ovšem druhý zápas už byla vidět bojovnost a nasazení a Vítkovice nevěděly, co hrát. Snad to byl impuls k lepším výsledkům ve zbývající části sezóny."

Sestava: Zajícová - Herblichová, Žáčková, Staškovanová, Bittnerová - Jančová K., Jančová N., Černošková, Svobodová, Závadová, Machová, Prašivková.

Trenér: Jakub Zajíc