2967
134722

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženy doma vybojovaly bod

Poslední říjnovou neděli se konal v Kopřivnici turnaj 2. ligy žen, v němž nastoupilo domácí družstvo žen z Kopřivnice nejprve proti záloze Vítkovic a později proti ženám z Prostějova. Jednalo se o velmi těžké zápasy, neboť se jedná o družstva umístěná na prvních dvou příčkách ligové tabulky, což se také potvrdilo. Kopřivnice však svou bojovností dokázala s oběma soupeři držet krok, když s Vítkovicemi odehrála velmi vyrovnaný zápas, který se rozhodl až v posledních minutách, kdy Vítkovice pojistily svou výhru na 3:1, a proti Prostějovu dokázala Kopřivnice dokonce uhrát remízu 4:4, i když mohla směle pomýšlet i na výhru.

1. SC TEMPISH Vítkovice B x FBC Vikings Kopřivnice 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Vstup do zápasu se Kopřivnici nevyvedl, když hned z první střely se Vítkovice dokázaly prosadit, nutno říci, že se štěstím, když střela vítkovické Chlupaté prošla přes tři hráčky až do kopřivnické brány. Zaskakující brankářka Bittnerová byla bez šance. Kopřivnice se však nenechala tímto rychlým gólem zaskočit a hnala se za dobrým výsledkem. Tato snaha se vyplatila, když v 7. minutě dokázala Prašivková zaskočit vítkovickou gólmanku střelou typu padajícího listu. Přestože byly vítkovické hráčky technicky lépe vybaveny, Kopřivnice síly na hřišti vyrovnávala svou bojovností a chutí do zápasu. Vítkovice tedy v průběhu zápasu hrály více na míčku, ale do finálního zakončení se dostávaly zřídka, neboť kopřivnické obraně se dařilo útočné akce narušovat. Pokud se tak nestalo, zneškodnila střelecké pokusy Bittnerová v bráně. Vítkovicím se však přesto podařilo odskočit na rozdíl jednoho gólu, a to ve 3. minutě druhé třetiny. V druhé polovině druhé třetiny byla Vítkovicím navíc nabídnuta přesilová hra, kterou však Kopřivnice skvěle ubránila. Na vyrovnání bylo ještě spoustu času, o což se kopřivnické hráčky notně snažily. Dokázaly si vytvořit několik velmi slibných šancí, ale bohužel žádnou se nepodařilo proměnit. Do závěrečných minut zápasu pak šla Kopřivnice s velkou motivací vyrovnat, ale možná právě přemotivovanost způsobila, že v poslední minutě propadly kopřivnické hráčky a pro Vítkovice nebyl již problém pojistit své vedení na 3:1. Z tohoto zápasu si však Kopřivnice odnesla důležité vědomí o tom, že hrát mohou opravdu s každým.

FBC Vikings Kopřivnice x SK K2 Prostějov 4:4 (2:1, 0:1, 2:2)

K druhému zápasu s lídrem tabulky hodlala Kopřivnice vstoupit stejně bojovně jako do zápasu proti Vítkovicím. Úvod zápasu však znovu patřil soupeři, když se ve druhé minutě trefila prostějovská Spáčilová. Kopřivnice však zareagovala v 9. minutě, když chyby v rozehrávce Prostějova dokázala využít Nikola Jančová a srovnat. V poslední minutě první třetiny navíc zužitkovala svůj aktivní pohyb Černošková a zařídila Kopřivnici vedení. V úvodu druhé části však byla Prostějovu nabídnuta přesilová hra, v níž se prosadila Rullová. Kopřivnice však překvapivě byla v průběhu zápasu vyrovnaným, ne-li lepším soupeřem. Dokázala velmi dobře pokrývat dvě prostějovské hráčky, na nichž stojí celá hra Prostějova, a do útoku si vytvářely mnoho slibných příležitostí. Jednu takovou proměnila v 5. minutě poslední třetiny Staškovanová, která po převzetí míčku na mantinelu střelou z úhlu dokázala znovu poslat Kopřivnici do vedení. Následně byla Kopřivnici nabídnuta přesilová hra, v níž však aktivním napadáním vybojovala míček prostějovská Rullová a ve vlastním oslabení srovnala stav. Kopřivnice se ale nevzdala a ještě v téže přesilovce se po nahrávce Staškovanové podařilo zvrátit skóre na stranu Kopřivnice Mikové. Bohužel se v závěru zápasu projevovala na kopřivnických hráčkách únava způsobená třemi oslabeními, čehož Prostějov v 9. minutě využil. Vyrovnaný stav se již žádnému z týmů nepodařilo změnit, proto si oba týmy ze zápasu odnesly po bodu za remízu 4:4. Tento zápas všechny kopřivnické hráčky doslova odmakaly a projevila se tak i práce, kterou holky odvádí na trénincích. Je navíc třeba vyzdvihnout výkon brankářky Bittnerové, jejíž místo je obvykle na hřišti a ne v bráně a která zachytala skvěle a dokázala zlikvidovat i samostatný únik prostějovské hráčky s extraligovými zkušenostmi. Věřím, že oba tyto zápasy nás nabudí do ještě větší práce, ať se můžeme těšit nejen z dobrých výkonů, ale i z bodového přísunu.

Sestava: Bittnerová - Staškovanová, Svobodová, Jančová K., Miková - Černošková, Závadová, Jančová N., Škyvarová D., Pšenicová, Prašivková.
Trenér: Michal Nehera