FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženy vezou z Olomouce všechny body!

olmik

Tak tohle je velká paráda! Ženy vyrazily do Olomouce na vánoční trhy, ale nakonec z toho bylo milé florbalové překvapení. V prvním zápase získaly skalp Prostějova a ve druhém utkání předvedly proti Opavě skvělý obrat z 0:2 na konečných 3:2. Vítěznou branku vstřelila v poslední minutě Jana Špirková. Poprvé v sezóně jsou ženy stoprocentní a v tabulce 2. ligy si upevnily 8. místo.

SK K2 Prostějov – FBC Vikings Kopřivnice 2:5 (1:2,0:2,1:1)

S Prostějovem se hráčky Kopřivnice potkaly na hřišti v krátké době již podruhé a již první utkání naznačovalo, že na Prostějov Kopřivnice hrát umí, když se z něj hráčky rozešly smírně. V pořadí druhý zápas začal poměrně vlažně. Jako by se Kopřivnice pozapomněla na vánočních trzích. Prostějov tohoto rozpoložení Kopřivnice využil a jako první otevřel skóre zápasu v 6. minutě první třetiny. Tato branka však kopřivnické hráčky vrátila myšlenkami na hřiště a v 9. minutě využila Prašivková spolupráce se Špirkovou a srovnala. Hned v následujícím střídání ji napodobila Miková z předbrankového prostoru, kde míček dopravila do branky po odražené střele Závadové. Kopřivnice rychlým otočením skóre nabrala chuť do hry, zejména pak Miková, která v úvodní minutě druhé třetiny pokračovala tam, kde v první skončila a po přihrávce Černoškové přidala svůj druhý gól v zápase. Následně byla Kopřivnici nabídnuta přesilová hra, kterou v samém jejím závěru zužitkovala Špirková, když využila nekompaktnosti obrany Prostějova a po nahrávce Mikové zvyšovala již na 4:1. Druhá třetina se Kopřivnici povedla, dle slov trenéra Nehery byl na hřišti skutečně konečně viděn florbal. Do třetí třetiny pak Kopřivnice zřejmě vstupovala s vidinou stav zápasu udržet, protože v této části se na hřišti na místo florbalu odehrával spíše boj o míček. Ve čtvrté minutě navíc Prostějov zúročil nešťastně nařízenou přesilovou hru a přiblížil se na rozdíl dvou gólů. Boj na hřišti však pokračoval a bylo vidět, že žádný tým se nechce vzdát. Nakonec však gólový účet zápasu zakončila Miková svým hattrickem a potvrdila tak svou formu již z předešlých zápasů. Je však třeba říct, že si výhru Kopřivnice svým příkladným týmovým výkonem zasloužila.

FBC Vikings Kopřivnice - S.K. P.E.M.A. Opava 3:2 (0:0,1:2,2:0)

Druhý zápas dne s Opavou byl oproti dřívějšímu utkání mnohem ospalejší. Snad to bylo způsobeno delší přestávkou mezi jednotlivými zápasy, ale pravděpodobně se Kopřivnice přizpůsobila úsporné hře soupeřek, které k zápasu fakticky nastoupily pouze v osmi hráčkách do pole. Příliš florbalové krásy tedy v tomto zápase vidět nebylo. V první třetině tak branka nepadla. Přístup Kopřivnice k zápasu se skutečně nevyplácel, když se vedení ve 3. minutě zápasu ujala Opava a co hůř, v 5. minutě zvyšovala na 0:2. Tento stav si Kopřivnice nechtěla nechat líbit, ale ve hře jí vůbec nepřálo štěstí, když spoustu střel vyslala buď mimo, nebo skončily na dobře clonících hráčkách Opavy. Opavská brankářka si tak v zápase téměř nezachytala. K obratu však zavelela na konci druhé třetině Černoškova, která zužitkovala svého skvělého pohybu a vykřesala jiskru naděje na lepší výsledek. A byla to rovněž ona, která nabídla Závadové příležitost ke střele v 5. minutě poslední třetiny. Tato nabídkou nepohrdla a bylo srovnáno. Kopřivnice však ze zápasu nechtěla odejít pouze s jediným bodem. A byl to týmový duch, jenž se v ženském družstvu Kopřivnice začal tvořit, který za přispění Černoškové a Špirkové, zařídil otočení zápasu na 3:2, když první jmenovaná nabídla té druhé nahrávkou od mantinelu na střed možnost ke střelbě, kterou si Špirková více než užila a nechytatelnou ranou zařídila pro Kopřivnici radost ze šestibodového víkendu. I když se druhý zápas Kopřivnici po herní stránce nepovedl, je vidět, že týmovým výkonem (a v tomto zápase i díky rychlým nohou Černoškové, která se podílela na všech gólech Kopřivnice) lze i tento nedostatek překonat.

Kopřivnice se tak bohatým bodovým ziskem pomalu v tabulce dotahuje na sedmou Opavu a v novém roce se jistě bude snažit navázat na zlepšující se výkony.

Sestava: Bittnerová - Staškovanová, Svobodová, Herblichová, Jančová K. - Černošková, Miková, Závadová, Špirková, Jančová N., Prašivková.

Trenér: Michal Nehera

Za ženskou složku kopřivnického florbalu si dovoluji všem popřát krásné a pohodové Vánoce a hodně radosti z florbalu v novém roce.

Kompletní výsledky 2. ligy žen najdete zde.