1343
71805

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženy v Přerově splnily plán a získaly další 3 body!

Ženy si před sobotním dvojzápasem daly za cíl vybojovat minimálně další tři body a to se jim opravdu povedlo. Hned v prvním utkání porazily nejtěsnějším rozdílem Paskov 4:3. Ve druhém utkání si holky vybraly trochu smůly, když ve vyrovnaném utkání s domácím Přerovem ztratily zápas v poslední vteřině.

Paskov Saurians - FBC Vikings Kopřivnice 3:4 (1:3,2:1,0:0)

Utkání s Paskovem nemělo patřit mezi ta jednoduchá, ale po úvodu zápasu se mohlo zdát, že mezi ta lehčí patřit skutečně bude. Paskovská obrana nechala Kopřivnickým hráčkám spoustu prostoru, čehož už ve 44. vteřině zápasu využila Miková, kterou do nájezdu poslala sama brankářka Bittnerová, a zařídila Kopřivnici vedení. Kopřivničanky se dostávaly do dalších šancí a když v 5. minutě v situaci 2 na 1 posunula Prašivková míček skrze protihráčku na Danču Škyvarovou, druhá jmenovaná nabídnuté šance využila a nadvakrát dopravila míček do brány. V 11. minutě se Paskovu podařilo snížit, ale dobrý vstup do zápasu potvrdila vzápětí Nikča Jančová, když po krásné křižné nahrávce Závadové neměla těžkou práci uklidit míček do prázdné brány. Jak se Kopřivnici podařila první třetina, tak do druhé vstoupila úplně vyměněná. Jakoby se zalekla snadného vývoje zápasu a poskytla tak Paskovu šanci na srovnání skóre. Po 40 vteřinách druhé třetiny se totiž přesně trefila paskovská Bartošová. V 16. minutě se podařilo zásluhou Černoškové po její samostatné akci Kopřivnici opět odskočit na rozdíl dvou branek. O 12 vteřin později se však Paskov velice šťastným gólem, kdy se paskovské hráčce podařilo doslova procpat míček kolem tyčky do kopřivnické brány, dostat na dostřel jediného gólu. I když kopřivnické hráčky na hřišti už nepůsobily tak lehkým dojmem jako v první třetině, podařilo se jim za velkého přispění skvělého výkonu brankářky Bittnerové a kapkou štěstí udržet výsledek zápasu právě na nejmenším možném rozdílu.

FBC Vikings Kopřivnice - FBC Přerov 3:4 (2:0,0:2,1:2)

Druhý kopřivnický zápas byl zápasem velmi zajímavým, a to nejen v důsledku 4 nařízených trestných střílení, ale také svým infarktovým průběhem. Hned po 38 vteřinách se Kopřivnice dostala do oslabení, kterou se jí však dařilo úspěšně bránit. Naopak se na jejím konci podařilo po samostatném úniku Mikové vsítit první gól zápasu do sítě přerovské brány a zařídit tak Kopřivnici vedení. O chvíli později mohlo být ještě veseleji, když se trefila kopřivnická Zavadilová, ale gól se nakonec po chybě rozhodčích sportovně dohodly týmy neuznat. V 9. minutě se Miková opět dostala do samostatného úniku. Byla však faulována, což vedlo k trestnému střílení pro Kopřivnici. K nájezdu se postavila sama faulovaná hráčka, ale nájezd se jí proměnit nepodařilo. V 11. minutě si však chuť spravila tatáž hráčka nahrávkou na aktivní Černoškovou, která přeci jen zařídila vedení Kopřivnice v poměru 2:0. Pár vteřin nato však bylo trestné střílení nařízeno naopak proti Kopřivnici, ale rovněž bylo provedeno bezúspěšně. Aby toho nebylo málo následovalo vyloučení kopřivnické Staškovanové. Po dobré obranné činnosti a zároveň skvělých zákrocích brankářky Bittnerové však Přerov z této přesilové hry branku nevytěžil. Snížení stavu se však Přerov přeci jen dočkal, a to v 15. minutě zápasu. Kopřivničankám byla následně rovněž nabídnuta přesilová hra, ale bohužel ani ty početní výhody nevyužily. Kopřivnice od začátku druhé třetiny, obdobně jako v prvním zápase, působila poměrně křečovitě. V pohybu někdy zaostávala, což vedlo právě ke zmíněným vyloučením či trestným střílením. Po další nebezpečné akci, kdy kopřivnické hráčky zachraňovaly situaci ve svém brankovišti, bylo proti Kopřivnici opět nařízeno trestné střílení. Tímto již přerovská Slaninová nepohrdla a nedala brankářce Bittnerové šanci. Stav zápasu byl tedy srovnán. V pořadí třetí trestné střílení proti kopřivnickému družstvu bylo nařízeno znovu na začátku třetí třetiny za stejný prohřešek, ale v tuto chvíli skvěle podržela tým Bittnerová. Ve třetí třetině nechala Kopřivnice Přerov dostávat se mnohem více do hry a vyrovnaný stav držela Kopřivnice zejména právě díky Bittnerové, která mnohdy přerovské hráčky doháněla k zoufalství. Bohužel však v 35. minutě už byla na střelecký pokus přerovské hráčky krátká, a tak se minutu a půl před koncem podařilo Přerovu překlopit výsledek na svou stranu. Navíc v poslední minutě byla vyloučena za sekání kopřivnická Černošková a s Kopřivnicí už to vypadalo zle. To by však Kopřivničanky nemohly mít na hrotu obranné formace Mikovou. Ta opět vystihla nahrávku přerovských hráček a svůj samostatný únik proměnila pouhých 12 vteřin před koncem. Zbývalo "odbránit" posledních pár vteřin oslabení. I když se buly Kopřivnici podařilo vyhrát, podařilo se Přerovu přeci jen získat míček a po sporném zpracování míčku ze vzduchu přerovskou Oujezdskou se štěstím dostat míček do šibenice kopřivnické brány se závěrečnou sirénou. Přerov si tak z tohoto zápasu za přispění velké štěstěny vzal všechny body.

Kopřivnické hráčky si z obou zápasů odnesly mnoho zkušeností, které se na tréninku získat nedají. S oběma týmy však dokázala hrát více než vyrovnanou partii. Doufejme tak, že v následujících zápasech kopřivnické hráčky nabyté zkušenosti zúročí a promění je v další body.

Sestava: Bittnerová - Staškovanová, Jančová K., Svobodová, Herblichová - Miková, Černošková, Pavlíková, Zavadilová, Závadová, Jančová N., Škyvarová D., Prašivková.