2891
69661

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženské derby pro Rožnov!

Každé utkání s Rožnovem má náboj derby a stejné to bylo i v dnešním duelu ženských týmů. Kopřivnické florbalistky bohužel zápas na horké valašské půdě nezvládly a to především díky druhé části, ve které inkasovaly hned pětkrát a v poslední třetině už pouze korigovaly na konečných 7:3. Ve druhém utkání už ženy nezaváhaly a outsidera z Frýdku-Místku nakonec porazily jednoznačně 5:1.

1. FBK Rožnov p/R & SKP Frenštát p/R - FBC Vikings Kopřivnice 7:3 (2:1,5:1,0:1)

K prvnímu zápasu nastoupila obě družstva poměrně vlažně, ale byl to právě Rožtát (jak se spojeným týmům Rožnovu a Frenštátu občas říká), který se do zápasu dostal rychleji, když v 5. minutě otevřel skóre. Na to však dokázala zareagovat Špirková, která do brány dorazila střelu kopřivnického hosta Doubkové (dříve Krbcové). Před koncem první části se však Rožtátu znovu podařilo dostat do vedení. Na začátku druhé třetiny srovnala oopět Špirková po nahrávce Nikči Jančové. To bylo však ve druhé třetině bohužel vše. Poté se do zápasu dostala Zvonková (Rožtát), která si ze zápasu odnesla čtyři body za dva góly a dvě asistence a Kopřivnice už neměla nárok na zvrácení zápasu. Povedlo se jí pouze korigovat výsledek gólem v poslední třetině, který však vysoké prohře 7:3 nezabránil. Kopřivnici se zápas nepovedl, když si nedokázala poradit s aktivně napadajícím Rožtátem, pročež se prakticky nedostala do hry. Zápas však bylo třeba hodit za hlavu a soustředit se na druhý zápas dne.

FBC Vikings Kopřivnice  - FBC KOVO Frýdek-Místek 5:1 (0:1,2:0,3:0)

Na základě zkušeností z prvního zápasu sezóny se soupeřem z Fýdku-Místku se mělo jednat o poměrně jednoduchý zápas. A konečné skóre by této skutečnosti také napovídalo. Opak byl však pravdou. Frýdek-Místek celý zápas dobře kombinoval a zatápěl kopřivnickým hráčkám, ale chyběla mu přesnost v zakončení, případně přesnost finální nahrávky. Prvním skórujícím týmem však byl přesto Frýdek-Místek. V první třetině mu navíc byla nabídnuta přesilová hra, kterou však Kopřivnice skvěle odbránila. Jakoby přesilovka kopřivnické hráčky dostala do tempa a od té doby se na hřišti projevovaly mnohem výrazněji. Ve třetí minutě druhé třetině srovnala Kopřivnice z hole hrající brankářky Bittnerové po asistenci Špirkové. Vedení Kopřivnici zajistila Prašivková po kombinaci s Mikovou a kopřivnické hráčky nezastavila ani následně nařízené oslabení. Ve třetí třetině Kopřivnice pokračovala v navyšování skóre, a to nejprve z hole Nikči Jančové po asistenci Staškovanové, na 4:1 zvyšovala Špirková, které příležitost přichystala Závadová, a na konečných 5:1 upravila znovu Nikča Jančová po nahrávce Bittnerové pouhých patnáct vteřin před koncem zápasu. Kopřivnici tak ani nemuselo mrzet neproměněné trestné střílení. Zápas se Kopřivnici povedl, ale je třeba uznat, že se výsledek vůbec nerodil snadno. Frýdek-Místek byl houževnatý soupeř, který místy Kopřivnici přehrával i florbalovostí, avšak potřebné štěstí bylo tentokrát na straně Kopřivnice.

Sestava: Zajícová - Staškovanová, K. Jančová, Miková, Herblichová - Špirková, Doubková, Jančová N., Závadová, Bittnerová, Zavadilová, Škývarová D., Prašivková.

Kompletní výsledky 2. ligy žen najdete zde.