FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženy na Čeladné vybojovaly pouze bod

2. liga žen pokračovala v sobotu na Čeladné, kde se kopřivnická děvčata utkala nejprve s Bílovcem a poté se zálohou Olomouckého FBS. V prvním zápase Kopřivnice nezvládla roli favorita a s Bílovcem pouze remizovala 3:3. Ve druhém zápase už vše probíhalo podle předpokladů. Olomouc byla lepší a zaslouženě zvítězila 8:1.

FBC Vikings Kopřivnice - FBC Spartak Bílovec 3:3 (2:3,0:0,1:0)

Druhý únorový víkend nastoupila Kopřivnice nejprve k zápasu proti ženám z Bílovce. Ten k zápasu nastoupil s jednou tzv. elitní lajnou a druhou k udržení skóre a v zápase to bylo znát. První bílovecká formace kopřivnickým ženám značně zatápěla, a to doslova od prvních sekund zápasu, neboť z první střely v 15. vteřině Kopřivnice poprvé inkasovala. Naštěstí se Kopřivnice poměrně rychle zorientovala a ještě v první minutě dokázala srovnat z hole Nikči Jančové, která dorážela do branky střelu Danči Škývarové. Bílovec však znovu odskočil v 5. minutě, a to hned dvěma zásahy. Na góly bohatou první třetinu však završila Prašivková pohotovou střelou po asistenci opět Danči Škývarové. Od druhé třetiny však branek již mnoho nepadlo a na hřišti byl k vidění spíše boj o míček a prostor. V následné hře se Kopřivnice musela bránit dokonce ve třech oslabeních, v nichž se jí však podařilo neinkasovat ani jednou. Na druhou stranu však Kopřivnici bylo nabídnuto rovněž trestné střílení, které se jí však nepodařilo proměnit. Stav se tedy téměř do závěru třetí třetiny nezměnil a Bílovec vedl nejtěsnějším rozdílem. Na tuto situaci zareagoval trenér Nehera oddechovým časem v 34. minutě, který skutečně přinesl ovoce. Půl minuty před koncem zápasu po nahrávce potvrdila formu skvěle hrající Danča Škývarová, která byla u všech gólů Kopřivnice. Na vyrovnaném skóre nic nezměnil ani Bílovec svým oddechovým časem. Týmy se tak po usilovné bitvě rozešly smírně.

FBS Olomouc B - FBC Vikings Kopřivnice 8:1 (2:0,2:0,4:1)

Zápas s Olomoucí nabídl úplně jiný druh zápasu, neboť za družstvo Olomouce hraje několik hráček s extraligovými zkušenostmi, proto bylo možno očekávat mnohem florbalovější zápas. Přestože Kopřivnice věděla o kvalitách Olomouce, byla to právě ona, která dokázala v úvodu zápasu kombinovat a prezentovat se poměrně hezkou hrou. Tuto hru však Olomouc Kopřivnici dovolila pouze na její polovině. Na polovině soupeře již Kopřivnice mnoho prostoru nedostala. Ve třetí minutě si však Kopřivnice nedokázala uhlídat olomouckou hráčku, která otevřela skóre zápasu. V 5. minutě pak přidala Olomouc další gól. Kopřivnice se i přes tyto inkasované branky snažila alespoň přiblížit hře soupeře, když oproti zápasu s Bílovcem se prezentovala dobrou rozehrávkou. Olomouc však dokázala zužitkovat své zkušenosti a během zápasu akce Kopřivnice vždy v pravý čas zarazila a naopak postupně navyšovala skóre. Ve druhé třetině se jí podařilo vsítit další dvě branky a v části poslední, kdy už Kopřivnici nezbývalo mnoho zejména psychických sil na dostatečnou obranu, dokonce branky čtyři. Čestný zásah Kopřivnice ještě zařídila Miková po nahrávce Špirkové, ale na drtivé porážce Olomouce tato branka již nic nezměnila. Bylo zkrátka znát, že Olomouc je po všech stránkách florbalově vyspělejší.

Sestava: Bittnerová - Staškovanová, Svobodová, Herblichová - Špirková, Miková, Jančová K., Jančová N., Škývarová, Prašivková.

Kompletní výsledky 2. ligy žen najdete zde.