1173
72680

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Premiéra vyšla Vávrové na jedničku!

Kopřivnický dres dnes poprvé oblékla zkušená brankářka a nová posila ženského týmu Šárka Vávrová. Proti Paskovu si dokonce připsala první nulu a i ve druhém zápase proti Opavě se jí mezi tyčema dařilo tak, že si ženy připsaly další výhru a v průběžném pořadí poskočily na 5. místo.

FBC Vikings Kopřivnice - Paskov Saurians 3:0 (0:0,2:0,1:0)

K prvnímu zápasu nastoupila Kopřivnice proti domácímu družstvu z Paskova. Tempo začátku zápasu odpovídalo brzké ranní hodině, v níž se utkání odehrávalo. Oběma týmům trvalo delší dobu, než se zahřály do provozní teploty. Paskovu byla navíc již v 5. minutě nabídnuta výhoda přesilové hry, když kopřivnické hráčky zazmatkovaly při střídání. Přesilová hra však ze strany Paskova využita nebyla. I proto tedy první třetina po nevýrazném výkonu obou týmů skončila bezgólově. V prostřední třetině se již kopřivnická hra zlepšovala, ale stále jí chyběla větší pohotovost při zakončení. Paradoxně však Kopřivnici pomohlo další její nešťastně nařízené oslabení. V tom se Černoškové povedlo vystihnout rozehrávku Paskova a zamířila si to sama vstříc soupeřově bráně. Před zakončením ji však faulovala paskovská hráčka, což znamenalo nařízení trestného střílení pro Kopřivnici. Jeho provedení se tentokrát chopila Špirková, která krásnou střelou pod břevno nabídnuté výhody využila a zařídila tak Kopřivnici vedení. Těsně před koncem druhé třetiny navíc opět využila své rychlosti Černošková, která tentokrát svůj samostatný únik proměnila ve dvougólový brankový rozdíl Kopřivnice. Do třetí třetiny tedy nastoupila Kopřivnice s mírným náskokem. Sebevědomí hráček se zvyšovalo podpořeno skvělým výkonem Vávrové, nové kopřivnické posily, v bráně. Kopřivnice se čím dál více dostávala do pěkných šancí, ale podařilo se využít nakonec pouze jedinou, a to Prašivková, která na třikrát dorazila do brány střelu Bittnerové. Paskovu již nepomohl ani timeout, který si vzal v závěru utkání. Kopřivnice utkání vyhrála poměrem 3:0, přičemž se mohla radovat nejen ze tří bodů, ale také z první nuly brankářky Vávrové v kopřivnickém týmu.

S.K. P.E.M.A. Opava - FBC Vikings Kopřivnice 2:6 (1:3,0:2,1:1)

Druhým soupeřem toho dne byly Kopřivnici hráčky Opavy. Po generační obměně se jedná sice o mladý tým, ale o to více bojovnější s velkou chutí se zlepšovat. Od úvodních minut tak měl zápas mnohem vyšší tempo než ten první. Už ve třetí minutě se podařilo otevřít skóre kopřivnické Svobodové, která téměř z půlky vyslala nához na bránu, která zapadla až za opavskou brankářku. O půl minuty později však Opava srovnala, když si kopřivnické hráčky nepohlídaly hráčku na středu hřiště, proti níž neměla šanci ani Vávrová. Tato situace nastala během první třetiny ještě několikrát, ale naštěstí se opavským hráčkám nepodařilo trefit bránu, nebo zasahovala skvělými zákroky právě Vávrová. V závěru třetiny se navíc Kopřivnici podařilo vstřelit dva šťastné góly, když nejprve se míček podařilo tečovat Černoškové po nabídce Mikové a poté pouze sedm vteřin před koncem třetiny využila nepozornosti opavské brankářky Herblichová. Ve třetí třetině pokračovala bitva mezi oběma týmy. Kopřivnice ani Opava nechtěly nechat svým soupeřkám nic zadarmo. Naštěstí pro Kopřivnici to byly však právě kopřivnické hráčky, které navyšovaly skóre. V 18. minutě se po hezké kombinaci s Mikovou trefila ze středu hřiště Prašivková a v poslední minutě druhé třetiny zamířila přesně mezi tři tyče Škývarová opět po nahrávce Mikové. Nutno však podotknout, že skóre na straně Opavy se nenavyšovalo v důsledku velkého přispění Vávrové v bráně Kopřivnice, neboť tato chytila několik doslova tutových šancí. Ve třetí třetině byla Kopřivnici nabídnuta přesilová hra, která jí však nevyšla podle představ a naopak po nepřesnostech v rozehrávce se do úniku dostaly dvě opavské hráčky, které přečíslení využily a snížily na 5:2. Ve 34. minutě byla nařízena přesilovka rovněž ve prospěch Opavy. Kopřivnice se jakoby nechtěla nechat zahanbit a po výhozu Závadové se ke střele dostala rychlonožka Černošková a završila skóre zápasu na 6:2 pro Kopřivnici. Přestože výsledek vypadá poměrně jednoznačně, je třeba uznat, že se proti týmově hrající Opavě nerodil vůbec snadno. Šest bodů do tabulky však kopřivnické ženy nevozí každý turnaj, proto doufejme, že do konce sezóny ještě budou moci slavit nějakou šestibodovou kořist.

Sestava: Vávrová - Staškovanová, Sýkorová, Herblichová, Svobodová - Špirková, Bittnerová, Prašivková, Závadová, Miková, Černošková, Škývarová D.

Kompletní výsledky 2 . ligy žen najdete zde.