1123
71805

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženy na úvod sezóny berou 6 bodů!

Po dlouhé pauze způsobené předčasným ukončením soutěží v předešlé sezóně nastoupily kopřivnické ženy k prvním zápasům nové sezóny v nedalekých Hranicích. V plné sestavě v počtu 15 hráček do pole se podařilo Kopřivnici své soupeře uběhat a odvezla si tak plných 6 bodů! Zlepšující se tým Frýdku-Místku se po nervózním úvodu podařilo Kopřivnici porazit vysoko 1:8 a zálohu ostravského FBC pak ve vyrovnaném zápase 2:6.

FbC KOVO KM Frýdek-Místek x FBC Vikings Kopřivnice 1:8 (1:1, 0:2, 0:5)

K prvnímu zápasu po půlroční pauze nastoupila Kopřivnice sice po výborné letní přípravě a v plné hráčské sestavě, ale úvod utkání byl přesto velmi nervózní. Pár minut měl ze hry více právě soupeř z Frýdku-Místku, což vyústilo v jejich první zásah ve 3. minutě zápasu. Tato branka však kopřivnické hráčky probrala. Postupně se osmělovaly a začínaly konečně hrát svou hru. Uklidnění přišlo v 9. minutě první třetiny, kdy se trefila Katka Jančová po nahrávce Machové, která v této sezóně nastupuje za Kopřivnici střídavě s juniorským týmem Vítkovic. Ve zlepšování své hry pokračovala Kopřivnice i v druhé třetině. Po pěkné kombinaci mezi Prašivkovou a Špirkovou při rozehrávce z rohu trefila druhá jmenovaná přesně rožek frýdecké brány. Ve dvacáté minutě pak přidala třetí branku Kopřivnice Nikča Jančová za asistence Svobodové, když míček poslala přímo pod nohami frýdecké brankářky. Přestože po prvním gólu Frýdku-Místku přidávala góly pouze Kopřivnice, nebyl zápas ještě rozhodnut. Proto trenér Nehera avizoval v přestávce před třetí třetinou stažení sestavy pouze na dvě lajny. Kopřivnické hráčky toto však týmově nechtěly připustit a začaly přidávat jednu branku za druhou. Již po dvaceti vteřinách poslední třetiny se podél lajny po rozehrávce Staškovanové dobře uvolnila Bittnerová a zamířila přesně mezi nohu a ruku střídající frýdecké brankářky. V následujícím střídání této formace se znovu prosadila Špirková rovněž po rozehrávce Staškovanové. Na 6:1 pak zvyšovala chytře zpoza brány sama Machová za asistence Sýkorové a sedmý gól přidala Bittnerová po chybě soupeřek, které ji nechaly proplout až před svou bránu, kde si mohla vybrat, jakým způsobem zakončí. Poslední tečku za utkáním udělala Svobodová po zpětné nahrávce Černoškové krásnou plavnou střelou do růžku branky téměř z poloviny hřiště. Na stavu utkání nezměnila nic ani hra v oslabení Kopřivnice v posledních minutách, kdy si skóre zápasu pohlídala. Přestože výsledek zápasu hovoří jednoznačně, je třeba uvést, že frýdecké hráčky zejména v úvodu zápasu dokázaly několikrát zahrozit, avšak s jejich střeleckými pokusy si dokázala poradit skvěle chytající Vávrová. Převaha Kopřivnice se pak rodila zejména z převahy fyzických sil a s narůstajícím skóre. Nabyté zdravé sebevědomí pak kopřivnickým hráčkám přišlo vhod ve druhém zápase se zálohou Ostravy.

FBC ČPP OSTRAVA B x FBC Vikings Kopřivnice 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)
Ke druhému zápasu nastoupily kopřivnické ženy proti ostravskému B týmu. Tento sice přijel do Hranic pouze v sedmi hráčkách, které jsou však všechny velmi dobře vybaveny po fyzické i technické stránce, hrají společně již mnoho let a úročí mnohdy i extraligové zkušenosti. Dal se tedy očekávat velmi náročný zápas. A skutečně Ostrava na Kopřivnici "vlétla". Rychlý přechod do útoku, přesné nahrávky, kombinace. Tomuto všemu však Kopřivnice úspěšně čelila důslednou obranou, kterou podporovala z brány Vávrová. Po úvodní náporu Ostravy se ke své hře začínala dostávat i Kopřivnice, jejíž taktikou bylo pokusit se Ostravanky unavit rychlým pohybem. V desáté minutě využila právě své rychlosti Sýkorová, která se uvolnila po mantinelu a přesnou střelou nad nohu ostravské brankářky otevřela skóre zápasu. Hned v následujícím střídání se po chytré rozehrávce Staškovanové podařilo ze středu trefit přesně Prašivkové. Kopřivnice postupně zjišťovala, že nedostatky v technice lze částečně vyrovnat právě dobrým pohybem a postupně si vytvářela brankový náskok. Ve 14. minutě po nahrávce Danči Škývarové přidala třetí gól Černošková, která se prokličkovala mezi několika hráčkami Ostravy a přesně zakončila. O minutu později se pak trefila Špirková po asistenci Sýkorové. Pátý gól přidala znovu dvojice Škývarová - Černošková, kdy druhá jmenovaná poslala míček před bránu, který se od dobře stojící Škývarové odrazil přímo do brány. Skóre zápasu jednoznačně hovořilo pro Kopřivnici, což si však Ostrava zřejmě uvědomovala a zhodnotila, že je nejvyšší čas s tímto něco dělat. Ostravské hráčky přeply do vyššího módu a začaly Kopřivnici znovu přehrávat. Několikrát zahrozily výbornými kmobinacemi do prázdné brány, kde však doslova kouzlila kopřivnická Vávrová. Co jindy Ostrava trefovala zcela s přehledem, najednou končilo v jejích rukách. Ostravě byla navíc na přelomu druhé a třetí třetiny nabídnuta přesilová hra, ale tuto Kopřivnice dobře odbránila. Stejně tak jako další přesilovku nařízenou ve 27. minutě zápasu. Kopřivnice však zlepšenou hrou Ostravy znervózněla a začala vytvářet chyby. Na toto zareagoval trenér Nehera oddechovým časem, v němž stáhl sestavu Kopřivnice na dvě lajny. Tento taktický tah zřejmě pomohl, protože Kopřivnice ve 32. minutě přidala uklidňující šestý gól, kdy po střele Špirkové dorážela před bránou Prašivková, a dotáhla pak zápas do vítězného konce, přestože skóre v zápětí upravila i Ostrava. Konečný výsledek 2:6 pro Kopřivnici se sice vůbec nerodil snadno, ale týmovou hrou a dobrým pohybem se zkušenější ostravské hráčky přeci jen podařilo porazit.

Šest bodů z prvního turnaje s nelehkými soupeři je tedy více než dobrým vstupem do nové sezóny. K výsledku výrazně přispěly i staronové posily Kopřivnice Machová, která, jak bylo zmíněno, střídavě nastupuje i v juniorském týmu Vítkovic, a zakladatelka ženského florbalu v Kopřivnici Milichová, která se po herní pauze přeci jen vrátila do týmu a ničí útočné snahy soupeřů v obranných řadách.

Doufejme, že kopřivnické ženy budou moci pokračovat v dobrých výsledcích i na následujícím turnaji 25.10.2020, který sehrají doma v Kopřivnici na hale VOŠ, SOŠ, SOU. Soupeři jí budou od 8:00 Hranice, které mají ve svém kádru rovněž některé bývalé extraligové hráčky, a od 11:30 pak ženy z Rožnova a Frenštátu, jež se jistě pokusí oplatit Kopřivnici porážku z přípravného zápasu. Zveme tedy všechny fanoušky na jistě zajímavá utkání!

Sestava: Vávrová - Staškovanová, Závadová, Svobodová, Herblichová, Milichová, Žáčková - Špirková, Prašivková, Bittnerová, Janšová N., Černošková, Škývarová, Jančová K., Gilarová, Machová.

Trenér: Michal Nehera