FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Kopřivnické ženy v Ostravě pouze poloviční

Kopřivnické florbalistky na dalším ligovém turnaji bohužel bodovaly pouze napůl, když se jim opět nepodařilo porazit vedoucí Rožnov p. R. a porazily pouze domácí tým Ostravy.

1. FBK Rožnov p. R. - FBC Vikings Kopřivnice 5:1 ( 1:1; 3:0; 1:0 )

V prvním nedělním utkání v ostravské Gorilla aréně nastoupila proti sobě dvě družstva, která již tradičně svádějí zajímavé florbalové bitvy. Bohužel tento zápas byl jednoznačně rožnovskou záležitostí, zejména kvůli velmi pasivní kopřivnické hře a chybám v obranném pásmu. Zápas sice vůbec nezačal pro kopřivnické florbalistky špatně, v 8. minutě dostaly výhodu přesilové hry a Prašivková se nemýlila. Rožnovská odpověď na sebe ale bohužel nenechala dlouho čekat a o několik vteřin později to bylo 1:1. O výsledku nakonec rozhodla zejména prostřední část utkání, když se za kopřivnickou brankářkou Štěpánovou rozvlnila síťka hned třikrát. Nutno přiznat, že opět po výrazných chybách v obraně, kdy už byla brankářka vcelku bezmocná. I za stavu 1:4 se ale kopřivnické hráčky nevzdávaly, ale když se na začátku třetí třetiny dost nešikovně nechala vyloučit kopřivnická Milichová, pečetila rožnovská Vojkůvková na konečných 5:1.

Sestava: Štěpánová, Harazimová - Gilarová, Podhráská, Paseková, Milichová - Večerková, Prašivková, Vlčková, Pernová, Krbcová, Špirková.

Trenér: René Klemens.

FBC O.C.E.L.O.T. Ostrava - FBC Vikings Kopřivnice  1:4 ( 0:2; 1:1; 0:1 )

Po zasloužené "trenérově spršce" v šatně bylo na kopřivnických florbalistkách, aby se předvedly alespoň ve druhém utkání, aby přidaly na aktivitě a pokusily se co možná nejčastěji ohrožovat ostravskou brankářku. To se povedlo hned ve 3. minutě, kdy se k odraženému míčku z hole Prašivkové dostala Večerková a překonala ostravskou brankářku poprvé. V 5. minutě se k ní krásnou střelou pod horní tyčku přidala Pernová a stanovila tak skóre po první třetině na 2:0. V 5. minutě druhé třetiny se situace téměř na vlas opakovala, když se opět z odraženého míčku před ostravskou brankou prosadila Večerková. V 8. minutě došlo ke korekci z pohledu Ostravy na 1:3 a zápas byl stále vcelku otevřený, i když hra Kopřivnice se výrazně zlepšila a objevovalo se i mnohem více šancí, sem tam i na straně Ostravy, ale o ty se postarala brankářka Harazimová. V polovině závěrečné třetiny se do seznamu střelkyň zapsala po nahrávce Večerkové také Vlčková a uzavřela tak brankový účet dnešního druhého utkání a kopřivnické florbalistky se mohly radovat alespoň ze tří bodů. V obou utkáních se dařilo Večerkové, svá první mistrovská utkání odehrála dobře také Špirková.

Sestava: Harazimová, Štěpánová - Gilarová, Podhráská, Paseková, Milichová - Prašivková, Večerková, Vlčková, Krbcová, Pernová, Špirková.