FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Florbalistky stačily pouze jednou remizovat

Kopřivnické florbalistky svůj další ligový turnaj v Rožnově p. R. nezvládly, nadřely se i na remízu s Horní Suchou. S Havířovem sice dotahovaly také alespoň na remízu, ale bohužel dělba bodů se ve druhém utkání nekonala.

FBC Vikings Kopřivnice - FbK Horní Suchá  4:4 (1:2; 1:2; 2:0)

K prvnímu nedělnímu utkání nastoupila kopřivnická děvčata proti týmu z Horní Suché dostatečně rozcvičené, namotivované a odhodlané dnes plně bodovat. První krok se vydařil, když při nově nacvičeném provedení standardní situace soupeřky nedodržely dostatečnou vzdálenost a následoval dvouminutový trest. Nabídnutou přesilovku kopřivnické florbalistky využily, když se ve 3. minutě po spolupráci Krbcové a Milichové dostal míček až za záda hostující brankářky. Právě hostující brankářka byla ústřední postavou při mnoha a mnoha střelách a akcích, které dneska florbalistky Vikings předváděly. Bohužel přišla osudná 11. minuta první třetiny, kdy se po hrubkách v obraně zápas otočil a dvěma brankami v rozmezí pár vteřin se Horní Suchá dostala do vedení. Dnes se do detailu vyplnilo, že i když je jedno družstvo opticky výrazně lepší, hraje se více na útočné polovině, tak bohužel ne vždy to vede ke vstřelení branek. Skóre se během druhé třetiny nebezpečně navyšovalo ve prospěch Horní Suché až na hrozivých 4:1. Když v závěrečné minutě prostřední třetiny snížila na 2:4 Gilarová (Podhráská), stál před kopřivnickým družstvem nelehký úkol - vstřelení minimálně dvou branek. Nevzdaly se a premiérovou ligovou brankou na 3:4 snižovala Špirková (Krbcová) ve 4. minutě a v 7. minutě pak srovnávala doklepnutou střelou Jurková. V závěru utkání se ještě kopřivnické florbalistky snažily strhnout výhru na svou stranu, ale to se již nepodařilo, a tak se body alespoň spravedlivě podělily, i když Kopřivnice dnes měla více ze hry.

Sestava: Štěpánová - Gilarová, Podhráská, Paseková, Prokopová, Milichová - Prašivková, Večerková, Vlčková, Jurková, Pernová, Krbcová, Špirková.

Trenér: René Klemens.

Torpedo Havířov - FBC Vikings Kopřivnice  4:3 (2:0; 1:1; 1:2)

Jako by se kopřivnické florbalistky nepoučily z předchozího utkání a bohužel se kupily a opakovaly chyby zejména v obranné části hry. A soupeř trestal bohužel brankově. V závěru první třetiny se trefil hned dvakrát a Kopřivnice do druhé třetiny vstupovala s dvoubrankovým mankem. Florbalistky se ale nevzdávaly, snažily se zjednodušit rozehrávku a co nejvíce střílet, bohužel ale už chybělo někdy i to potřebné štěstí. Když se ve 4. minutě prostřední třetiny navýšil brankový účet už na 0:3, začalo jít opět do tuhého a bylo nutné se nadechnout k brankovým odpovědím. S těmi začala v 9. minutě druhé třetiny Jurková a nebyl to její jediný gól v tomto utkání. Vyrovnaná druhá třetina tak přinášela na kopřivnické hokejky stále ještě naději na zvrat. Jako studená sprcha na odhodlané kopřivnické florbalistky zapůsobila čtvrtá branka do kopřivnické sítě hned v úvodní minutě třetí třetiny. Naštěstí se z ní oklepaly už na začátku 6. minuty, kdy opět typickým doklepnutím odraženého míčku korigovala Jurková. Ta samá hráčka se přihrávkou podílela také na třetí brance, kterou vstřelila Večerková, a snížila tak na rozdíl jediného gólu. A na kopřivnická děvčata čekalo necelých pět minut na srovnání skóre. Nervozita na hokejkách se ale projevovala čím dál víc a kupily se i chyby v obraně, a tak se nepodařilo dostávat do slibných útočných šancí tak často. Když si na začátku závěrečné minuty vyžádal kopřivnický trenér time-out, tak bylo nutné se nejprve zmocnit míčku, což se podařilo, ale bohužel ne s gólovým efektem. Ani krátká hra bez brankářky bohužel vyrovnání nepřinesla, a tak byla završena nelichotivá bilance zisku pouze jednoho bodu z celého turnaje. Za co dnes kopřivnické florbalistky ale zaslouží pochvalu, je řada povedeně rozehraných standardních situací.