2536
71805

FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Plný počet bodů a krásná gólová nadílka na Čeladné

V dalším turnaji 2. ligy žen se kopřivnickým florbalistkám náramně dařilo a po vítězství 7:1 nad Frýdkem - Místkem a 6:0 s Třincem se radují z plného bodového zisku.

FBC Vikings Kopřivnice x FbC BD STAV Frýdek - Místek 7:1 ( 3:0; 1:1; 3:0 )

V prvním nedělním utkání, ke kterému zajížděly kopřivnické florbalistky již brzy ráno na Čeladnou, se florbalistkám FBC Vikings podařilo gólově prosadit hned v úvodu utkání a už na začátku 5. minuty se dostaly do tříbrankového vedení, když se postupně trefily Gilarová (Prašivková), Podhráská (Večerková) a Prašivková (Gilarová). Soupeřky se moc do šancí nedostávaly, a tak bylo k vidění i spoustu dalších šancí na straně Kopřivnice, avšak zatím bez úspěchu. V 6. minutě druhé třetiny se sice podařilo hráčkám Frýdku - Místku korigovat na 1:3 z hole Zemkové, ale to bylo vše, na co se dnes soupeřky zmohly. Aby se neřeklo, že se gólově prosazuje stále jen první lajna, trefila se i Pernová, po rozehrávce standardní situace z hole Milichové. Přijatelný stav 4:1 po dvou třetinách však kopřivnické hráčky neukolébal a opět pokračovala branková nadílka z holí hráček druhé pětky, jmenovitě Pernové (Špirková) a Krbcové (Špirková). Konečný výsledek 7:1 stanovila Prašivková a završila tak povedené první utkání tohoto turnaje.

Sestava: Harazimová - Gilarová, Podhráská, Paseková, Prokopová, Milichová, Kašubová - Prašivková, Večerková, Jurková, Vlčková, Pernová, Krbcová, Špirková.

FBC Steel Třinec x FBC Vikings Kopřivnice 0:6 ( 0:4; 0:1; 0:1 )

Jako by si kopřivnické florbalistky řekly, že když se taktika rychlých branek osvědčila v minulém zápase, tak proč ji měnit. Skóre otevřela ve 2. minutě Pernová (Špirková), aby se k ní vzápětí v dalším střídání přidala hezkou střelou z vlastní poloviny Gilarová. V 6. minutě se opět povedla spolupráce Špirková - Pernová a druhá jmenovaná vsítila svůj další dnešní gól a zvyšovala tak už na 3:0, což vedlo k time - outu Třince. V 8. minutě úvodní třetiny došlo k malému pochybení při střídání, a tak se Kopřivnice musela bránit přesile hráček z Třince. Nakonec oslabení dopadlo nejlíp, jak mohlo, když na jeho úplném závěru dovedla svůj únik k dokonalosti Prašivková a po nahrávce Podhráské tak navýšila skóre již na 4:0. Do druhé třetiny nastoupily kopřivnické florbalistky s jasným cílem nepolevit a ještě přidat další branky, ale hlavně neinkasovat. Je pravdou, že v některých chvílích pomohlo hráčkám Vikings i štěstí, někdy velice dobře chytající Harazimová. I proto na konci utkání svítila na tabuli skóre na straně Kopřivnice šestka, na straně Třince nula. To se totiž ještě ve druhé třetině vyměnila spolupráce na ose Pernová - Špirková a Špirková doklepla do třinecké sítě míček již popáté. Na konci utkání si ještě dobrým napadáním vybojovala míček Večerková a zakončila svoji šanci opět gólově.

Je třeba dnes pochválit celý tým za předvedenou hru a poděkovat i nepřítomnému trenérovi, který nás na tato utkání velice dobře připravil.

Sestava: Harazimová - Gilarová, Podhráská, Paseková, Prokopová, Milichová, Kašubová - Prašivková, Večerková, Jurková, Vlčková, Pernová, Špirková, Krbcová.