FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Dvě remízy zajistily ženám stříbrný pohár

zeny sezona 12 13 smallŽeny dnes uzavřely svou další ligovou sezónu na domácí hale SOU v Kopřivnici. Po dvou remízách s Bílovcem 2:2 a Ocelotem Ostrava 4:4 se mohou radovat z konečného druhého místa 2. ligy žen v sezóně 2012/2013. Gratulujeme!

FBC Spartak Lija Bílovec x FBC Vikings Kopřivnice 2:2 ( 0:1, 1:0, 1:1 )

Do úvodního zápasu nastoupily kopřivnické florbalistky v dobré náladě, s úsměvem na rtech a s cílem připsat si nejlépe plný počet bodů a v klidu se hřát na druhém místě ligové tabulky. Bohužel, s přibývajícími minutami začal úsměv na kopřivnických tvářích pomalu tuhnout. Brankový účet otevřela v 5. minutě první třetiny Gilarová (Prašivková) a nic nenasvědčovalo tomu, že by se neměl odehrát podobný zápas jako minule, ve kterém Kopřivnice jednoznačně Bílovec přehrála. Proti ale byly hráčky Bílovce, které velice dobře bránily své brankoviště a pomalu začala selhávat i střelecká muška na domácích hokejkách. Jednobrankové vedení Kopřivnice smazala v 7. minutě druhé třetiny Sochorková. A začínalo se opět od nerozhodného stavu. Na hokejkách kopřivnických florbalistek se začala projevovat nervozita a nepřesnosti, a tak se ke slovu dostal opět Bílovec, jmenovitě Krayzlová. A kopřivnický úsměv již ztuhl definitivně a bylo nutné jednat a zabrat ještě více. Ne, že by se šance neobjevovaly,ale bohužel bez brankového efektu. A čas plynul... Běžela již 11. minuta závěrečné třetiny a pořekadlo "nedáš - dostaneš" se zcela naplnilo. Když zazvonila tyčka za kopřivnickou brankářkou Štěpánovou, tak se míček odrazil na domácí hokejky a ty hned z protiútoku srovnaly stav na 2:2, když se po nahrávce Špirkové prosadila Pernová. Tento stav již vydržel až do konce utkání, a tak Kopřivnice musela být vděčná alespoň za jeden bod.

Sestava: Štěpánová, Harazimová - Gilarová, Podhráská, Prokopová, Paseková, Milichová - Prašivková, Večerková, Vlčková, Hejlová, Pernová, Krbcová, Špirková.

Trenér: René Klemens.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC O.C.E.L.O.T. Ostrava 4:4 ( 2:1, 2:0, 0:3 )
Po zaváhání a pošramocené střelecké mušce v zápase s Bílovcem chtěly kopřivnické florbalistky před domácím publikem předvést produktivnější hru. Zápas se odvíjel ve zcela jiném tempu, než ten předchozí, mnohdy se na místy  vyhrocenější atmosféře podíleli i oba rozhodčí. Brankové skóre otevřela Večerková, když v 5. minutě úvodní třetiny dorazila skákající střelu Prašivkové. V 10. minutě první třetiny se do střelecké listiny zapsala sama Prašivková (Špirková) a dvoubrankové skóre vypadalo slibně. To by ale nesměla pár vteřin před koncem první třetiny dostat prostor ke střele Kamýčková a v čase 11:59 to bylo 2:1. Kopřivnice se nevzdala a opět se tlačila do šancí. Svou druhou (Prokopová) a následně i třetí branku v utkání vsítila Prašivková a utkání se zdálo být rozhodnuto. Po dvou třetinách svítilo na tabuli skóre 4:1. To by ovšem nesměla přijít děsivá třetí třetina a kopřivnické družstvo jako by začalo být nervózní a soupeřky měly najednou více ze hry. Ve 2. minutě už to bylo 4:2. Závěrečné dvě minuty utkání přinesly totální kopřivnický kolaps a ostravským hráčkám se podařilo napínavé utkání zremizovat. Dělba bodů tak přinesla Kopřivnici druhé a Ostravě konečné třetí místo v soutěži.

Sestava: Harazimová, Štěpánová - Gilarová, Prokopová, Paseková, Milichová - Prašivková, Večerková, Podhráská, Krbcová, Pernová, Špirková, Jurková, Hejlová, Vlčková.

Jménem celého družstva žen FBC Vikings Kopřivnice bych ráda poděkovala oběma trenérům, vedení klubu a všem fanouškům, kteří nás po celou sezónu podporovali!

Kompletní výsledky 2. ligy žen naleznete zde.