FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Plný počet bodů v úvodním turnaji pro kopřivnické ženy

První dvě ligová kola čekala na kopřivnické ženy v neděli 22. 9. 2013 na hřišti haly ve Velké Bystřici, kde úvodní turnaj 2. ligy žen pořádal tým Droždína. Hned na úvod čekalo na kopřivnické florbalistky náročné utkání proti 1. MVIL Ostrava, v jehož dresu se objevila řada hráček s extraligovými zkušenostmi. Druhé utkání proti Bílovci bylo zcela odlišné, naštěstí v obou dvou případech Kopřivnice plně bodovala.

1. MVIL Ostrava Girls x FBC Vikings Kopřivnice 2:3 (0:0; 2:2; 0:1)

V prvním utkání nastoupila Kopřivnice se dvěma pěticemi proti aktivně a kombinačně hrajícímu soupeři s mírným respektem, ale se snahou co nejvíce bodovat. Hned od začátku utkání diktovala tempo utkání  Ostrava, nicméně Kopřivnice dobře bránila, a tak první třetina skončila bez branek. Zato ve druhé části se brankové skóre měnilo hned čtyřikrát. Štěstí se přiklonilo na hokejku Špirkové, která hned ve 2. minutě po nahrávce Pernové otevřela skóre zápasu. Za 30 vteřin už to bylo 2:0, když se střelecky prosadila Prašivková (Gilarová). Kontaktní branku vstřelila v 6. minutě ostravská Zamastilová a trošku nešťastně 15 sekund před koncem třetiny také Koštělová. A znovu se začínalo od nerozhodného stavu. Tah na branku a vůle po vítězství byla nakonec větší na straně Kopřivnice. V 7. minutě závěrečné třetiny se podruhé prosadila Prašivková (Gilarová) a začalo bránění jednobrankového náskoku. To se nakonec podařilo a kopřivnické florbalistky tak ostřejší vstup do nové sezóny zvládly velice dobře a připsaly si první tři cenné body.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Spartak Bílovec 4:2 (0:0; 1:1; 3:1)

Ve druhém nedělním utkání nastoupila proti sobě družstva Kopřivnice a Bílovce a dalo se očekávat zcela odlišné utkání, než proti Ostravě. Bílovecké hráčky velice dobře zvládaly bránění své branky a využívaly následně rychlých protiútoků. V úvodní třetině se tak nejen nepodařilo Kopřivnici prostřelit brankářku Knotkovou, ale i kopřivnická Harazimová byla pozorná. Jako by se kopřivnické florbalistky ne a ne dostat do tempa, pravidelná střídání tří kompletních útoků a dvou obranných dvojic stále nevedla k brankovému úspěchu. To se podařilo až Gilarové ve 4. minutě druhé třetiny, která střelou ze střední vzdálenosti konečně protrhla střeleckou smůlu. Na začátku 6. minuty už bylo ovšem opět srovnáno, když se prosadila Klimíčková a brankářka Harazimová bohužel neudržela míček ve své pravici. Opět v 6. minutě, tentokráte závěrečné třetiny, došlo téměř k totožné situaci, kdy se opět z branky radovala bílovecká Klimíčková. Oba kopřivničtí trenéři zažívali pořádné nervy a stanovili jednoznačný cíl, a to vstřelit minimálně dvě branky a stáhli hru na dvě kompletní formace. Snaha a nasazení se opravdu zvýšily a hned na začátku 7. minuty srovnala po vyběhnutí zpoza branky Pernová (Krbcová). A to nebylo vše, aktivní kopřivnická hra vyústila i ve třetí branku, tentokráte z hole Vývodové (Prašivková). Aby nebylo pochyb o kopřivnickém vydřeném vítězství , pojistila 2 sekundy před koncem výhru 4:2 Gilarová.

Sestava: Harazimová - Gilarová, Podhráská, Paseková, Milichová - Prašivková, Večerková, Vývodová, Krbcová, Pernová, Špirková, Špůrková, Vlčková, Kubečková.

Trenéři: Klemens a Sladkovský.