FBC Vikings Kopřivnice - Ženy

Ženy bleskovým obratem ve 3. části slavily těsnou výhru nad Třincem

zeny momentkaV předehrávce zápasu 2. ligy žen, která se odehrála netradičně v páteční podvečer na hale SOU, hostila Kopřivnice tým Třince. Třinec téměř po celý zápas držel jedno popř. dvoubrankový náskok. V závěrečné třetině však Kopřivnice bleskovým obratem v rozmezí 22 vteřin převážila zápas na svou stranu a nakonec ubránila těsné vítězství 5:4.

FBC Ossiko Třinec x FBC Vikings Kopřivnice 4:5 ( 2:0, 1:2, 1:3 )

Téměř v kompletní sestavě nastoupily kopřivnické florbalistky v brance se Štěpánovou proti sousedkám v tabulce z Třince s cílem připsat si další potřebné body do druholigové tabulky. Zápas pro domácí nezačal vůbec dobře, už po 13 vteřinách se vcelku kuriózním gólem z rohu hřiště prosadila třinecká Eva Stecová. Když v 6. minutě zvyšovala střelou ze střední vzdálenosti na 2:0 její sestra Monika, nebyl to pro domácí hráčky moc dobrý začátek utkání. Vždyť ani nabídnutou přesilovku 5:3 hned v úvodu utkání nedokázaly kopřivnické florbalistky využít ve svůj prospěch. První třetinu jako by se hráčky Vikings nedokázaly vzpamatovat z úvodní studené sprchy. Krok k lepšímu výsledku nastartovala ve 4. minutě druhé třetiny Prašivková (Vývodová). O minutu později sama Vývodová srovnala na 2:2 a začínalo se opět od nerozhodného stavu. Tento stav platil až do poslední minuty druhé třetiny, kdy se bohužel opět dostaly do vedení soupeřky z Třince. Naštěstí naposledy. Ve třetí třetině došlo k velkému kopřivnickému obratu. V 7. minutě srovnala na 3:3 podruhé v utkání Vývodová (Prašivková) a hned v dalším střídání se poprvé v tomto utkání dostaly do vedení domácí florbalistky z hole Milichové (Krbcová). Když na začátku 10. minuty zvýšila na 5:3 Pernová, zdálo se, že utkání se již dohraje vcelku v poklidu. Bohužel došlo minutu před koncem k vyloučení Milichové a pár vteřin nato se míček dokutálel až za záda Štěpánové. Závěr poslední minuty si už ale domácí florbalistky pohlídaly a mohly se tak radovat z vydřeného vítězství 5:4.

Sestava: Štěpánová - Gilarová, Podhráská, Špůrková, Jurková, Milichová - Večerková, Prašivková, Vývodová, Krbcová, Pernová, Špirková, Kubečková, Vlčková, Kašubová, Hejlová.

Trenéři: Klemens a Sladkovský

Kompletní výsledky 2. ligy žen div. VII naleznete zde.