FBC Vikings Kopřivnice - Dorostenci

Dorostenci ve Vsetíně neuspěli

1. liga dorostenců měla na programu další z turnajů na který kopřivnické družstvo cestovalo do Vsetína na legendární Lapač. Bohužel ani v jednom ze zápasů na body mladí Vikingové nedosáhli. V prvním utkání podlehli Hattricku Brno 0:2 a nedařilo se ani v zápase proti domácímu Vsetínu. Vsetínští díky náskoku, který si vybudovali ve druhé části porazili Kopřivnici 6:4.

FBC Vikings Kopřivnice x FBŠ Hummel Hattrick Brno 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Odvetu s Brnem začali Vikingové naprosto koncentrovaní a byli soupeři více než rovnocenným soupeřem. Po celý zápas  nepustili soupeře do žádných velkých šancí a inkasovali po dvou velkých chybách. V té první Ondra Hývnar nepochopitelně opustil prostor u levé tyče a umožnil brněnskému útočníkovi vyběhnou před branku. V té druhé při standardní situaci Víťa Buzek hlídal místo hráče volný prostor. Naopak ve velmi slibných šancí žádnou branku nedali. Nepomohlo ani trestné střílení, které neproměnil Max Grobař.

Florbal Vsetín x FBC Vikings Kopřivnice 6:4 (1:1, 4:2, 1:1)

Do zápasu  nastoupili  naši  florbalisté s  iniciativou a výsledkem bylo několik slibných šancí. Ve čtvrté minutě vystihl Kostelník přihrávku mezi vsetínskými obránci a nedal brankáři šanci. Na konci první třetiny vikingové nepokryli prostor před brankou a soupeř po přihrávce z po za branky vyrovnává. Zdálo se, že obdržená branka našimi hráči otřásla,protože neuběhly ani čtyři minuty třetiny druhé a je to 1:3. Obě branky navlas stejné jako ta první. Naštěstí krásná kombinace  Kostelníka s Purmenským a poslední jmenovaný snižuje na rozdíl jedné branky. V osmé minutě opět velmi špatná obranná hra před naší brankou a o dvě minuty později znovu. Soupeř toho využívá a zvyšuje na 2:5. Dvacet sekund před koncem Purmenský přihrává před branku Tomanovi a Honza vymete horní růžek branky. Neuplyne ani šest  sekund třetiny třetí a jeto 3:6. Vyhrané vhazování a naši obránci doslova proběhli vracející se míček a darovali soupeři šanci . Ale vikingové se nevzdali. Ve třetí minutě Purmenský přihrávkou doleva uvolní Kostelníka a ten nekompromisně prostřelí vsetínského brankáře. Hra nabírá na obrátky ale naši hráči i přes několik slibných šancí nedotahují náskok soupeře. Nepomohlo ani závěrečné odvolání brankáře

"Oba zápasy byly z naší strany výborné. Co se týče bojovnosti,nasazení a tempa v zápasech jsem plně spokojen. Mrzí mě ta spousta neproměněných šancí. Ty ovlivnily průběh obou zápasů. Naopak nespokojen jsem s obrannou hrou před naší brankou. Vytváříme tam spoustu velkých chyb, které soupeř trestá. Vázne součinnost při bránění mezi našimi útočníky a obránci. Stoprocentně nám nefunguje přechod z obranného pásma přes střední. Ale pochválit chci celý tým. Makali, bojovali a žádných okolností to nevzali. Těší mě výkony starších žáků, kteří s námi nastupují. Hodně vidět byl Max Grobař. Výborný výkon podali bratři Tomanové. A hlavně nesmím zapomenou na brankáře Kubu Strakoše. Chytal velmi dobře. Je naší velkou oporou". Dodal po zápase trenér Dušan Hejč

Kompletní výsledky 1. ligy dorostenců naleznete zde.