FBC Vikings Kopřivnice - Dorostenci

Dorostenci na domácím turnaji poloviční

Dorostenci získali ze dvou úvodních zápasů 3 body, kdy nejprve podlehli Třinci 1:6 a po té vyhráli nad Rožnovem 8:4.

FBC Vikings Kopřivice - FBC Ossiko Třinec   1:6 (0:3, 0:2, 1:1)

První utkání s třineckými florbalisty se domácím příliš nepovedlo. Slabé bránění a chabá ofenzíva způsobily, že po prvních dvou třetinách prohrávali vikingové již o pět branek a žádnou nevstřelili. Ve třetí třetině čestný úspěch zaznamenal Ondra Holáň po přihrávce Michny.


FBC Vikings Kopřivnice - FBK Rožnov p. R.   8:4 (5:1, 1:1, 2:2)

Do druhého utkání nastoupili vikingové z větším nasazením a tlakem na soupeře. Převzali iniciativu začali si vytvářet spoustu šancí. Ve třetí minutě se v levém rohu krásně uvolnil Frýdl a rychlou přihrávkou nachází na pozici obránce Holáně a ten krásnou střelou překonává rožnovského brankáře. O dvě minuty je to o dvě branky. Ondra Monsport přihrává opět Holáňovi a ten se ze stejné pozice, jako při první brance nemýlí. V šesté minutě nachází Michna před brankou Vojtu Monsporta a je to 3:0. V osmé minutě je vyloučen Šimek a rožnovští florbalisté při přesilovce snižuji na rozdíl dvou branek. Ale jenom na třicet sekund. David přihrává před branku a Vojta Monsport dává svou druhou branku. A když ke konci třetiny po krásné kombinaci, po přihrávce Michny dává Socha pátou branku vypadá to s vikingy hodně vesele. Na začátku druhé třetiny rožnovští florbalisté střelou z dálky snižuji na rozdíl tří branek, ale opět jen na pár vteřin. Krásnou individuální akcí se předvedl David a dává šestou branku. Jakoby to vikingy ukolébalo a ve třetí třetině hodně polevili a rožnovští dvěma rychlými brankami snížili na 6:4. Pak opět David předvedl své kvality vedení míčku a opět pěknou individuální akcí zvyšuje na 7:4. Ve snaze rozhodnout zápas trenér Kulatý navrhuje přesunout Holáně do prvního útoku a tah se vyplácí. Za dvacet sekund po nejkrásnější kombinační akci právě Ondra dává osmou branku a je rozhodnuto.

Komentář trenéra Dušana Hejče:

"Získali jsme tři body, ale vyjma prvních dvou třetin zápasu s Rožnovem nejsem moc spokojen. S Třincem jsme předvedli velmi chaotickou hru, plnou nepřesností. Špatně jsme bránili a o útoku ani nebyla řeč. Za celý zápas bylo jenom asi šest přímých střel na branku. A po čtvrté brance se tým hodně položil. Byl problém to dát dohromady. Výkon obou brankářů byl v zápase s Třincem katastrofální a ve druhém zápase působil Mikušek velmi nejistě. Dostali jsme docela dost zbytečných branek z dálky. A na tým to působí velmi negativně. Pokud chceme být v soutěži úspěšní, potřebujeme mít v brance mnohem větší jistotu. Musíme na tom na tréninku hodně zapracovat. Jak na technice, tak na psychice. Ve druhém zápase, vzhledem že soupeř byl slabší než Třinec, jsme už předváděli lepší hru. Ale opět za stavu 5:1, místo aby jsme nějaké branky přidali, tak přišlo spíš trápení. Velmi mě překvapili starší žáci Frýdl s Monsportem. Bylo je hodně vidět. Jen tak dál. Máme před sebou odvážný cíl a tak nás čeká ještě hodně dřiny, ale věřím, že to půjde."

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.