FBC Vikings Kopřivnice - Neligové Turnaje - Dorostenci

Triumf na Nisa Open

Skvělého výsledku se podařilo dosáhnout kopřivnickým hráčům na mládežnickém turnaji Nisa Open v Liberci. V prestižní kategorii BU18 vybojovali 1.místo.

 

 

V polovině měsíce června se naši dorostenci zúčastnili mezinárodního turnaje „NISAOPEN 2010“ V Liberci. Doposud na tomto turnaji hráli pouze nejmladší Vikingové, kterým se před dvěma léty podařilo vystoupit na stupínek nejvyšší. Los nám do skupiny, kromě dvou nám neznámým týmům – Athletics Praha a Cake´s Stars, přiřadil i hráče FBC BIX Ostrava doplněný o borce z SSK Vítkovic.

 

To byl také náš první soupeř a nutno říci také jeden z nejtěžších. Zápas jsme začali mnohem aktivněji než ostravští a čím více se blížil konec zápasu, tím tlak soupeře více vzrůstal. Naštěstí se nám podařilo zápas přivést do vítězného konce a připsat si první výhru – 5:3.

 

Dalším soupeřem byl Caceś Stars – tým poskládaný z hráčů Bohemians Praha a Sparta Praha. Tento soupeř byl více než jen hratelný. Už od prvního písknutí rozhodčího byl zřejmé kdo bude tahat za kratší konec a Vikings to rozhodně nebyli. Výhra 5:0.
Tým Athletics Praha je týmem, který sice hraje nejvyšší dorosteneckou ligu, ale letošní sezóna mu pravděpodobně moc nevyšla, protože skončil na posledním nesestupovém místě. Zápas jim vůbec nevyšel , což jasně ukázal konečný výsledek 7:1 pro Vikings. Touto výhrou jsme se probojovali z prvního místa ve skupině, rovnou do čtvrtfinále, kde nás čekal snad nejpočetnější tým turnaje Vosy Praha.

 

Vosy v základní skupině své soupeře celkem bodali a s BIX Ostrava dokonce sehráli vyrovnaný zápas s konečným výsledkem 1:2. Naši borci si ovšem zápas velice dobře pohlídali a rozhodnuto bylo prakticky již po prvním poločase, kdy jsme soupeři nasázeli pět branek. Vosy jsme z turnaje vyprovodili za stavu 9:2.

 

V semifinále jsme narazily na ZULU – Tatran Střešovice. Nutno říci, že toto byl nejtěžší zápas turnaje. Tatran na nás vletěl jak zákon káže a předváděl nádherné, nacvičené akce. Štěstí stálo více při nás a nám se podařilo dokonce odskočit na dvoubrankový rozdíl a i když soupeř snížil a rozhodčí nás na konci utkání poslal do oslabení, tak se nám podařilo postoupit do finále. Vikings – Zulu 3:2.

 

Záčátek finále byl velice vlažný a i když s BIX Ostrava máme lepší zápasovou bilanci, tak jsme nechtěli být první kdo udělá chybu. Chybu udělali ostravští a my se dostali do vedení. Vsítěním další branky do soupeřové sítě, vzrostl jeho tlak a zápas dostal jiný náboj. Hrálo se nahoru dolů. BIX vyrovnal a nám se podařilo minutu před koncem jít opět do vedení. Téměř okamžitě Ostrava nádhernou střelou z půlky vyrovnala a zápas tak směřoval do nájezdů, ve kterém všichni naši střelci proměnily a brankář Koval vychytal ostravského Veltšmída. Po dramatickém konci bylo rozhodnuto, že vítězem turnaje Nisaopenu pro rok 2010 v kategorii BU18 se stal FBC Vikings Kopřivnice!

 

Nisa Open 2010 ... 1. místo ...

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.