FBC Vikings Kopřivnice - Elévové

Premiéra elévů září stříbrně!

medaile 2 mistoNejmladší kopřivničtí hráči (a hráčka :)) si s vůbec prvními zápasy v životě poradili bravurně a z historické premiéry klubu v této kategorii dovezli pohár za 2. místo. Na úvod turnaje sice podlehli soupeřům z Českého Těšína, ale pak již nezaváhali a stále se zlepšujícími výkony porazili týmy z Domaslavic, Ostravy-Poruby i Štěpánkovic.

FBC DDM Karta Group Český Těšín x FBC Vikings Kopřivnice 8:2

Do mimochodem nádherné sportovní haly v Bolaticích přicestovalo historicky první kopřivnické družstvo elévů plno očekávání. Většina hráčů pod vedením trenéra Klemense měla před sebou vůbec první ligové utkání v životě, a tak i díky nervozitě panoval na hřišti poněkud zmatek. Než jsme se rozkoukali, o mnoho zkušenější tým Těšínských nám nasypal 7 branek (jednu jsme si stihli dát sami :)) a po dvou osmiminutových poločasech na tabuli svítilo skore 8:2.

SK Domaslavice x FBC Vikings Kopřivnice 4:7

Před v pořadí druhým zápasem měl trenér hráčům i rodičům dost co vysvětlovat, hlavním tématem bylo, že rozmrzelost z první prohry rozhodně není na místě. A po pár (několikrát a určitě ne naposledy) opakovaných radách mladí vikingové přepli na druhý rychlostní stupeň a bojovným výkonem si dojeli pro skore 4:1 po prvním poločase.
S ohledem na průběh první půle se dalo očekávat hladké vítězství červenobílých, tento přístup se nám však málem stal osudným, když během 4 minut nejlepší střelec soupeře nastřílel 3 branky a proměnil utkání v drama.To však po třech rychlých, úspěšně zakončených akcích vikingů končilo happyendem v podobě premiérové výhry a radost byla obrovská.

FBC Vikings Kopřivnice x 1. letka Sokol Ostrava Poruba 8:4

První životní florbalová výhra jakoby hráčům nejmladší kopřivnické kategorie dodala neporazitelnou sílu a i přes celkem vyrovnaný průběh utkání se ostravské letce nepodařilo potopit vikingské lodě.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Štěpánkovice 6:3

Poslední zápas hracího dne nás v případě výhry mohl katapultovat na druhé místo, v cestě však stály  doposud dobře hrající Štěpánkovice, které pořádaly tento turnaj. Kopřivnickým ale ani po 3 zápasech nedocházely síly a "domácí" téměř nepustili ke hře. Vrcholem byla učebnicová ťukanice Honzy Davida a Roberta Sochy, kteří několika krásnými nahrávkami rozebrali soupeřovu obranu a akci zakončili do úplně prázdné branky. Škoda jen dvou v závěru obdržených branek, které upravily skore tak, že na první pohled neukazuje jasný průběh.