FBC Vikings Kopřivnice - Elévové

Elévkové těsně poslední

Velmi malé množství bodů skóre dělilo svěřence trenéra Klemense od medailové třetí pozice na dalším ligovém turnaji, tentokrát ve sportovní hale v Pustkovci. Ti i přes velice dobré výkony okusili, jak vrtkavá dokáže být sportovní štěstěna a z neuvěřitelně vyrovnaného (a zamotaného) turnaje vezou bohužel pouze diplom za 5. příčku.

FBC Vikings Kopřivnice x FBK Škorpioni Ostrava 1:9
Na turnaj do haly v Pustkovci vyráželi kopřivničtí elévové v neděli něco málo po půl osmé ráno, ale většinu z nich jakoby pořádně probudila až ledová sprcha, již si pro ně připravil pozdější jasný vítěz turnaje, skvělé výkony potvrzující tým ostravských Škorpionů.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Orca Krnov 4:5
Jelikož v prvním zápase kromě dvou hráčů základního kádru chyběla hlavně bojovnost a chuť do hry, neváhal trenér našich nadějí použít nejtěžších kalibrů a pro slíbené sladkosti se přece vyplatí začít makat, obzvláště, když je Vám 8-10 let, no ne ? A tak do druhého zápasu proti v zelených dresech hrajícímu Krnovu jakoby nastoupil úplně jiný mančaft. 
Utkání mělo až neuvěřitelný spád a jeho průběh nejspíš do šeda obarvil nejeden vlas početného  kopřivnického fanklubu. Naneštěstí se našim nepodařilo v posledních minutách uhájit jednobrankové vedení a v čase 15:32 soupeř dokonal vítězný obrat a i přes následnou obrovskou šanci Jana Davida udržel výsledek 4:5.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Tigers Poruba 5:6
Střetnutí s favorizovanými porubskými tygry přineslo úžasný začátek v o dvě čísla větších dresech hrajících kopřivnických talentů. Hezké střely, krásné kombinace a stav 5:1 zaváněl debaklem. Bohužel pro nás si však osud umanul, že infarktových situací z prvního zápasu nebylo dost, a soupeř po výměně gólmana, díky pár slepeným brankám, neuvěřitelně otočil skóre. Ve zbývajícím čase jsme sice zápas přeměnili na dobývání Porubské svatyně, nicméně vyrovnání se již nekonalo.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC DDM Karta Group Český Těšín 5:4
V posledním zápase turnaje nás čekalo družstvo těšínských a ve vzduchu byla cítit touha po satisfakci za první vzájemné utkání, v němž nám červenobílí naložili více, než bylo zdrávo. Naštěstí se naši playeři udrželi na bojovné vlně z předchozích dvou zápasů a hladoví po vítězství ubojovali i přes závěrečný tlak hostí první turnajové body. Z dalšího nervy-drásajícího dramatu by byla škoda nevypíchnout krásně umístěnou vítěznou střelu tahouna kopřivnických Honzy Davida, za kterou si vysloužil bujarý potlesk.

Komentář trenéra:
"Perfektní výkon v posledních třech zápasech. Sportovní štěstěna klukům sice naplno ukázala svou vrtkavost, ale takový je už florbal. A jsem si jistý, že i přes těsné páté místo mi dá každý zúčastněný za pravdu, že jsme předvedli náš nejlepší turnaj." doplnil k turnaji  Tadeáš Klemens. 

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.