FBC Vikings Kopřivnice - Elévové

Elévové doma senzačně první

Nejmladším vikingům v sobotu konečně přálo štěstí a nejpohlednějšími výkony letošní sezony ubojovali před domácím publikem tři vítězství a jednu těsnou prohru, což nakonec v dalším zamotaném turnaji stačilo na první zlatý úspěch klubu v této kategorii.

FBC Vikings Kopřivnice : FBC KSVČ Juventus Odry 6:1

Na tento turnaj nastoupili mladí vikingové letos poprvé v nejsilnější možné sestavě a zlepšující se výkony chtěli, po smolném umístění v Pustkovci před dvěma týdny, přetavit v medailový úspěch. Hned na úvod sílu jejich nadšení do hry pocítil sympatický tým z Oder, který na halu VOŠ SOŠ SOU dorazil s nejméně početnou soupiskou ze všech, a snad i vinou docházejících sil ukazovala časomíra po šestnácti minutách celkem jasný výsledek 6:1. Světlým momentem utkání byl i fakt, že se za rozhodnutého stavu dostal do hry i nejmladší hráč nastupující v našem klubu, teprve sedmiletý Kryštof Malcho.

FBC Vikings Kopřivnice : FBC Spartak Bílovec 4:5

Bílovečtí ve svém prvním utkání turnaje málem porazili nejvíce favorizovaný tým Škorpionů z Ostravy a mezi trenéry domácích tedy panovaly oprávněné obavy. Na klidu jim nepřidala ani první inkasovaná branka, která díky nepozornosti našich padla již po osmi vteřinách hry. Naštěstí se naši hráči probudili a v infarktovém zápase hraném stylem "nahoru/dolů" drželi s bíloveckými krok a pár minut před závěrečným hvizdem dokonce vedli 4:3. Pak se ale Spartaku podařilo dvěma šťastnými goly otočit skore a z nejvyrovnanějšího střetnutí dne si tři body připsali právě v černém hrající bílovečtí.

FBC Vikings Kopřivnice : FBK Škorpioni Ostrava 8:2

Jako třetí sobotní soupeř domácích byl vylosován mančaft Škorpionů a ve vzduchu byla cítit touha po satisfakci za dva týdny starý devítibrankový příděl, jež si naši odnesli z posledního vzájemného střetnutí. V tomto okulahodícím, ve vysokém tempu hraném zápase se naši probudili k nejlepšímu letošnímu výkonu a celkem brzy si vytvořili bezpečný náskok. Ten se porubským i přes sérii tyček a zahozených šancí, které málem pasovaly trenéra Klemense na nejmladšího šedivého kouče v historii, dohnat nepodařilo a radost z konečného výsledku 8:2 popisovat snad ani netřeba.

FBC Vikings Kopřivnice : FIT Sports Club Rebels 3:1

Poslední šestnáctiminutovka hracího dne mohla promíchat konečné pořadí ve všech možných směrech, pro naše hráče ovšem platilo následující: Výhra rovná se vítezství v turnaji, prohra či remíza bronzové medaile.
I přes předzápasové hlasité hecování nejmladší vikingovský tým nastoupil do hry až riskantně vlažně, naštěstí však soupeř přijal naše tempo hry a domácí si díky třem brankám nastříleným do sítě stoprocentně nejlepšího brankáře turnaje dokráčeli pro historický úspěch.

Komentář trenéra Tadeáše Klemense:

Bojovnost, skvělé výkony našeho brankáře, zlepšená střelba a příjemný až překvapivě florbalový herní projev. Los nebyl tentokrát nikterak těžký, nicméně jsem velice rád, že jsme konečně prolomili smůlu a hlavně ukázali, že se zlepšujeme nejen na tréninku. Děkuji rodičům za dokonalou kulisu.


Komentáře   

 
Marek Jehlár
#1 Marek Jehlár 2013-11-17 14:42
Gratulace! A všichni čekáme na článek od trenéra :lol:
 
 
daniel
#2 daniel 2013-11-21 18:51
ja sem hral rebels hradec vikings byly dobry
 

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.