FBC Vikings Kopřivnice - Elévové

Zlaté Bolatice!

Našemu nejmladšímu družstvu- elévům se podařilo navázat na domácí triumf z listopadu minulého roku a v Bolaticích skončili na turnaji MS ligy první. Postupně porazili Domaslavice, Škorpiony, Torpédo Havířov a poradili si i s pořádajícími Štěpánkovicemi. Na turnaji tak nenašli ani jednoho přemožitele a mohli slavit v pořadí druhé první místo na turnajích v této sezóně.

FBC Vikings Kopřivnice x SK Domaslavice 3:1
K prvnímu letošnímu utkání jsme (díky mlze a hlavně orientačnímu smyslu trenéra Klemense srovnatelnému se stejným, jako má panenka Barbie) dorazili opravdu "za pět minut dvanáct", navíc většina našich hráčů nastoupila  po zhruba dvouměsíční zápasové pauze a oba tyto faktory zřejmě zapříčinily místy chaotický, ideálu na míle vzdálený výkon, jehož se Domaslavicím naštěstí nepodařilo využít ve svůj prospěch.

FBC Vikings Kopřivnice x Fbk Škorpioni Ostrava 10:3
Tento tým nám byl losem určen za soupeře již potřetí v posledních třech turnajích a nutno dodat, že pro mladé kopřivnické naděje mají zápasy se Škorpiony vždy speciální náboj. V minulém kole se nám podařilo oplatit Ostravským vysokou porážku z kola předminulého, takže se dalo očekávat, že tentokráte to budou právě oni, kdo se bude ze všech sil snažit chytnout otěží zápasu. Předem můžu prozradit, že se tak nestalo. Pomyslný chleba se nejspíše lámal v prvním poločase, kdy nahecovaní, teď už i pořádně rozcvičení mladí vikingové téměř vletěli na hřiště a devět střel na bránu proměnili v šest branek. Vykazovat takovou produktivitu kopřivničtí muži "A", dočkali by se trenéři Jehlár a Bordovský šedivých vlasů možná i o pár desetiletí později. Ve druhé polovině nejmladší kopřivničané trochu polevili a na hladinu vyplaval náš starý známý problém- jeden někdy i dva úplně osamocení střelci soupeře před naším brankářem (viz. případné první šediny trenéra T. Klemense, pozn. red.). Naštěstí, když už se zřídkakdy podařilo mladým Škorpionům trefit prostor mezi tyčemi, narazili ve většině případů na téměř neprůstřelného, dnes skvěle chytajícího Štěpána Pustějovského. V konečném součtu zasloužené vítězství 10:3.

FBC Vikings Kopřivnice x Florbal Torpedo Havířov 9:4
Utkání s hezky florbalově hrajícími havířovskými slibovalo pěknou, vyrovnanou podívanou, nicméně Vikingové, namlsaní vysokou výhrou nad Ostravou, byli hladoví po dalším soustu a na hřišti většinu času dominovali. Zápas přinesl pár na kategorii elévu velice pohledných akcí na obou stranách. Za zmínku určitě stojí i pět vstřelených branek Honzíka Davida a opět výborný výkon brankáře.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Štěpánkovice 5:3
Kdo od posledního zápasu turnaje očekával jednostranný boj a výsledkově jasné vítězství Kopřivnických, snad ještě teď kroutí hlavou. Pořádající Štěpánkovice se Vikingů ani v nejmenším nezalekli a úvodních pět minut byli na hřišti jasně lepší. Byli to také oni, kdo šel jako první do vedení. Potom ale jakoby kopřivnická mašina přeřadila na vyšší rychlostní stupeň a i díky hattricku Honzy Ryšálka jsme si do tabulky nakonec připsali 3 body za těsnou výhru 5:3.

Komentář trenéra Tadeáše Klemense: "Do Bolatic jsme tentokrát odcestovali s těmi v současné době nejlepšími sedmi hráči našeho dvaadvacetičlenného týmu. Na herním projevu se podepsal také neuvěřitelný pokrok hráčů pravidelně nastupujících v kategorii mladších žáků. Relativně vysoké výsledky jsou zapříčiněny hlavně kvalitou střelby našich hráčů, která by ale v této kategorii neměla být prioritou, a po technické stránce jsem až na pár světlých momentů a hezkých kombinací spíše zklamaný. Nicméně s devadesáti procenty hráčů našeho týmu nás čeká ještě i příští sezona, takže máme dostatek prostoru vše vypilovat. Nerad se opakuji, ale posílám obrovské díky rodičům za spolupráci a nebývalou podporu, jsou jedním z těch úplně nejdůležitějších článků našich úspěchů."

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.