FBC Vikings Kopřivnice - Junioři

Junioři doma čtyřbodoví

V sobotu dopoledne hostila SH SOU v Kopřivnici turnaj 2. ligy juniorů. Odehrály se na něm z důvodu neúčasti Přerova pouze 3 utkání. Kopřivnickým mladíkům se podařilo před zaplněnou domácí tribunou vybojovat celkově 4 body. V prvním utkání porazili v přestřelce Horní Suchou 8:5. Ve druhém utkání to bylo ovšem velké trápení a s Uničovem remizovali 3:3.

FbK Horní Suchá x FBC Vikings Kopřivnice 5:8 (2:1, 1:1, 2:6)

Na domácí palubovce se chtěli kopřivničtí vikingové předvést v co nejlepším světle a tak utkání začalo ve velkém tempu, ale hodně nervózně. Dostat do tempa se domácím dařilo poněkud pomaleji. Vikingové hráli na tři pětky, kdežto soupeř na řady dvě. Přesto v páté minutě je veseleji. Matula uvolňuje Štefka a vedeme 1:0. Vzápětí si kopřivničtí florbalisté vytvářejí několik slibných šancí,ale do konce třetiny už branka do sítě soupeře nepadne. Naopak je to Horní Suchá,která dvěma brankami v posledních dvou minutách otáčí výsledek. Druhou třetinu začínají vikingové veseleji. Neuběhne ani 50 sekund a Purmenský doklepává Matulovu střelu. A historie první třetiny se opakuje. Opět spousta velkých šancí a naopak soupeř v jedenácté minutě dává třetí zásah a na konci druhé třetiny vede opět o jednu branku. Třetí třetina začala mohutným náporem Vikingů. Zatlačili soupeře do obranného pásma a vytvořili si spoustu slibných příležitostí. Výkonem se blýskla první pětka a hlavně pravé křídlo Adam Štefek, který zařídil všech šest branek vikingů ve třetí třetině. Čtyři dal a na dvě nahrál Purmenskému a Matulovi. V závěru se dostali na hřiště i hráči z lavičky a atmosféru zápasu okusil i náhradní brankář Vít Ohera. Soupeř v závěru dvěma brankami již pouze korigoval výsledek.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC ZŠ Uničov 3:3 (1:2, 1:0, 1:1)

Ve druhém utkání se dal očekávat tlak domácích, ale opak byl pravdou. Nedůraznost Vikingů a obrovská střelecká impotence způsobila, že se utkání odvíjelo zcela jiným směrem. Ve třetí minutě Žáček po asistenci Hanzlíka dostává vikingy do vedení, ale za dvacet sekund soupeř vyrovnává a o minutu později zvyšuje na 1:2. A pak skoro dvě třetiny marné dobývání soupeřovy branky a promarňování mnoha slibných příležitostí. Až deset sekund před koncem druhé třetiny vyrovnává Trčka po nahrávce Jahody. Ve třetí třetině doslova stejný obraz výkonu domácích. V osmé minutě konečně vedeme. Při standardní situaci Toman uvolňuje Trčku a ten nezaváhá a prudkou střelou prostřeluje uničovského brankáře. Už to vypadá na vítězství domácích, ale soupeř v poslední minutě odvolává brankáře a v power-play vyrovnává.

"Oba dva domácí zápasy mi ukázaly v jakém herním rozpoložení, kondici a výkonnosti naší hráči jsou. Soutěž máme dobře rozjetou a chceme se umístit co možná nejvýše. Ne všichni hráči se s tím vyrovnávají. Někteří jsou zbytečně nervozní. Několik jich naopak zaostává výkonnostně. V dnešních dvou zápasech mě překvapil velmi rozdílný výkon první pětky. V prvním udávali tempo a táhli tým, ve druhém naopak dvě branky dostali a žádnou nedali. Musíme na tom velmi intenzivně zapracovat. Čekají nás rozhodující zápasy,které rozhodnou o tom, zda budeme letos úspěšní či ne." Dodal po zápasech trenér domácích Dušan Hejč.

Kompletní výsledky 2. ligy juniorů naleznete zde.

Powered by Spearhead Softwares Joomla Facebook Like Button

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.